Fiat 500 postimerkki

Kävin uuden Fiat 500 julkistustilaisuudessa, sielä myytiin "päivän postimerkki leima kirjekuori". Ahe on tietysti vanha Fiat 500. Tässä tuli mieleen että millä rahalla kuori vaihtaisi omistajaa ? Näitä myytiin vain Torinossa ja vain yhden päivän aikana.
3328
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei kai tuo sen kummempi ole kuin tavallinen ensipäivä kuori? En arvoa rupea arpomaan, joku vois maksaa n. 10 ekee. Ei kyseessä mikään ultra harvinaisuus ole millä rikastumaan pääsisit...

Äänestä

Kyseinen "harvinaisuus" esitellään Italian postin sivulla http://e-filatelia.poste.it/.
Painos 3 500 000 kappaletta. Maksan saman kuin Italian postin sivuilla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Torinosta kirjoitti:

Kävin uuden Fiat 500 julkistustilaisuudessa, sielä myytiin "päivän postimerkki leima kirjekuori". Ahe on tietysti vanha Fiat 500. Tässä tuli mieleen että millä rahalla kuori vaihtaisi omistajaa ? Näitä myytiin vain Torinossa ja vain yhden päivän aikana.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu