Kimi Räikkösen aurinkolasit

arskat

Tietääkö kukana minkä merkkiset ne Kimin aurinkolasit on mitä se on pitänyt useissa haastatteluissa? esim.viime viikonloppuna oli..
ja jos ois linkkii sinne sivuille minkä merkkiset ne on

13

4665

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kakkapylly
    • Himi

      Mutta yritä katsoa millä asemalla se käy tankkaamassa seuraavissa kisoissa. Sieltä niitä aurinkolaseja löytyy telineístä.

    • oakley

      Ne on oakleyn lasit ja niitä saa ja näkee osoitteessa oakley.com ja sieltä klikkaat arskojen kuvan ja rupeet ettii!

    • TAG Heuer

      TAG Heuer

    • Mjs

      En tiedä mutta hirveän näköiset ainakin ovat!

    • swissi golden

      Lasit on ns. erikois tuotantoa, joissa on molemmin puoli peilit. Näin Kimin ei tarvii katella rumia toimittajia vaan itseään. Lasit on tehnyt eräs swissirlandin kultaseppä ja hinta pyörii suunnilleen omakotitalon hinnoissa, pääkaupungissa ostettaessa. Lasin sisällä on muuten ohut KULTA kerros, joka toimii peilinä. Pinnoite on titaani niklaus, jolla on ikuinen takuu. Samainen putiikki on valmistanut laseja monille tunnetuille urheilioille.

      Uusin malli on ns. multimedia 3D, jossa lasin sisäosaan on tehty 2 kpl oLED näyttöä. Sangoissa on Dolpy 7.1 ääni. Bluetoootti takaa yhteyden ja on mahdollista vaikka pelata videopeli rallia haastettelun aikana. Proto malli oli Kimillä testissä ja palautteen perusteella tulee tarpeeseen.

      • Mies7

        Liekkö totta? En oo itse ainakaa ennen kuullut moisesta..


    • OakleyFan

      On joo Oakleyn lasit, mutta oakleyn sivuilla ei ollu tollasia kultasia laseja mustilla kehyksillä. On nuo kyllä vitun hienot...

      • ShineEyer

        Luin noista Kimin laseista kerran Optikko -lehdestä.Noiden linssien valmistamisessa kiillon aikaansaamiseksi käytetään synteettistä pii:tä ja ne kiillotetaan galvanoidulla trasselilla. Ainoastaan Oakley osaa tuon valmistusmenetelmän ja muut ovat epäonnistuneet sen kopioinnissa.


    • Monakosta iltaa

      ReiPanit ne varmaan on, Tiimarista luulisin.

      • spedet hiljaa

        Sinä missään Monacossa asu.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä aiot sanoa, kun ja jos tapaatte seuraavan kerran?

      Oletko päättänyt etukäteen?
      Ikävä
      151
      1863
    2. Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu
      Suomalaiset julkkikset
      13
      1756
    3. Joensuun (kaupungin) kiusaamisongelma

      Syrjitään, savustetaan ulos ja kiusataan. Pieneen piiriin ei kaikki mahdu. Tehdään elämästä mahdotonta, jolloin ainoa va
      Joensuu
      35
      1527
    4. Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa

      Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu
      Ikävä
      196
      1208
    5. Olen levoton takiasi

      Enkä saa itseäni rauhoittumaan
      Ikävä
      94
      1195
    6. Archie ja Iida ero.

      Suuri kohujen saattelema rakkaustarina on ohi?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      84
      1134
    7. Evoluutioteoria on varmuudella väärin - monet tutkijat irtisaunoutuvat siitä

      Tutkimuksissa on löytynyt paljon näyttöä siitä, ettei evoluutioteoria ole totta. Monet tutkijat kuitenkin vielä kannatta
      354
      1002
    8. Lakkaa haaveilemasta.

      Oon löytänyt uuden naisen. mieheltä. tutulle. Naiselle.
      Ikävä
      62
      869
    9. Älä stressaa. Rakastan sua

      Eikä tämä tunne mene pois, se on varmaan jo huomattu kumpikin ❤️
      Ikävä
      49
      831
    10. Ois kiva nähdä

      Ja viettää Iltoja sun kanssa
      Ikävä
      50
      816
    Aihe