Epilepsia

Hei.

Onko täällä ketään jolla olisi epilepsia?
Kuinka nopeasti olette tulleet raskaaksi
e-pillereiden lopettamisesta?

Vai oletteko kuulleet sen huonon uutisen
ettette voi tulla raskaaksi ollenkaan?
2343
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

täällä on epileptikkoja, itseni mukaan lukien. En tosin ole äiti enkä ole koskaan raskaanakaan ollut. Osa (todella pienehkö osa) kirjoittajista on epileptikon omaisia tai ystäviä.

Raskaudesta täällä on puhuttu aikaisemminkin todella usein. Ehkäpä tekemällä laajan haun löydät aikaisempia keskusteluja.

Uskon, että saat vastauksia myös suoraan itse asian läpikäyneiltä.

t. Tervetuloa palstalle

Äänestä

Epilepsia on ollut koko aikuisikäni ja lapsia on tullut pyöräyteltyä. Hedelmällisyys ei ole mitenkään laskenut epin tai e-pillereiden myötä, vaan aina on tärpännyt miltei ekasta yrityksestä;) Mies onkin sanonut että kunhan märillä housuilla huiskaisee....olen onnekas siinä suhteessa, lapsia saadaan ei hankita.
Odotusaika onkin sitten ihan toinen juttu, lääkityksen säätäminen pitäisi aloittaa jo raskautta harkitessa, juu ja foolihappoa...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ja Raskaus ? kirjoitti:

Hei.

Onko täällä ketään jolla olisi epilepsia?
Kuinka nopeasti olette tulleet raskaaksi
e-pillereiden lopettamisesta?

Vai oletteko kuulleet sen huonon uutisen
ettette voi tulla raskaaksi ollenkaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu