on pois kuviosta niin sillon ei soi mikään.
jos
3
1054
Vastaukset
- jatama
Itse kyllä menisin yhtä mieluusti katsomaan keikkaa ilman Pateakin jos Costi, Mellu, Arska ja Kemppinen ovat lauteilla. Ainakin tietää että rokkishow toimii ilman noloja yllätyksiä. Jätkien yhteissoitto on niin kovalla pohajlla että sitä kuuntelee vaikka kukaan ei laulaisikaan.
Aaltosen ei ole tarkoitus korvata Patea mutta hoitaa varmasti tonttinsa tuurauskeikoilla paremmin kuin kukaan muu. Hyvä näin, nyt näkee lauteilla viisi energistä tyyppiä. Pate saa varmasti ittesä iskuun syksyn 30v kiertueelle. Jos ei saa niin sitten ei. Sillon Popedan tarina on lopussa.- antivalittaja
Aina kun Popedalla on jotain uutta keikoilla, on fiilis selvästi normitasoa korkeampi. Johtuu ilmeisesti siitä, että on pakko laittaa kaikki peliin.
Nyt kun Jussi, joka on loistava laulaja, tuuraa Patea, nostaa kaikki Popedan jäsenet omaa rimaansa ja tulos tulee olemaan loistava.
Näin kävi aiemmin kun Pate oli sairaslomalla. Näin kävi kun Costi vieraili Hanoissa ja Daffy treenaili Costin kanssa Popedan keikalla. Näin kävi kun Popeda aloitti keikat tauon jälkeen vuonna 2000.
Popedan äijät on niin ammattimiehiä, että keikoista tulee loistavia.
Turha alkaa Aaltosta haukkua. Kaveri on loistava. Kuka uskaltaa tai kenellä on kanttia ryhtyä vastaavanlaisen kuninkaan tuuraajaksi?
Näitä valittajia on joka paikassa. Työpaikoilla yleensä juuri ne valittajat, jotka ei etene urallaan on juuri näitä valittajia, jotka eivät osaa tai uskalla tarttua tilaisuuteen. Kateellisina valittaa kun joku ylenee tai osaa hommansa muita paremmin. Kukaan muu ei pysty, ei uskalla, ei huolita tuuraamaan Patea.
Hyvät valittajat, tiedättekö miten itseä kehitetään tai mitä on PR? Se tapahtuu kun uskaltaa tarttua tilaisuuteen kun mahdollisuus tulee.
- Anonyymi00003
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1943909Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t522778Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per771350Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181266Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101189Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2020971- 46954
- 48901
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt217863Väärä pää tutustumiseen
Mikä ihme on, että miehet haluavat ensimmäisenä sänkyyn? Onko nykyään niin helppo saada nainen peittojensa alle.. tai pä107686