Fiat 500 Postimerkki + kuori + leima

Kävin uuden Fiat 500 julkistustilaisuudessa, sielä myytiin "päivän postimerkki leima kirjekuori". Ahe on tietysti vanha Fiat 500. Tässä tuli mieleen että millä rahalla kuori vaihtaisi omistajaa ? Näitä myytiin vain Torinossa ja vain yhden päivän aikana.
3656
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat
  • Jovain, 3,5 miljoonaa postimerkkiä painettu. Ei paha kun ajattelee kuinka monta hemmoa mahtuu eurooppaan. Hinta oli kyllä sama kuin 4.7.2007 Torinossa. Ainakin on hyvä muisto tapahtumasta vaikka kuoren arvo ei kustantaisikaan kesäloman.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Torinosta kirjoitti:

Kävin uuden Fiat 500 julkistustilaisuudessa, sielä myytiin "päivän postimerkki leima kirjekuori". Ahe on tietysti vanha Fiat 500. Tässä tuli mieleen että millä rahalla kuori vaihtaisi omistajaa ? Näitä myytiin vain Torinossa ja vain yhden päivän aikana.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu