Onko nopeampi/parempi kuin gainward 7800 gs 512mb?
Mahtaakohan agp väylään tulla nvidian 8000 sarjan näytönohjainta..?
Mahtaakohan agp väylään tulla nvidian 8000 sarjan näytönohjainta..?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Olla toisinkinpäin ja AGP-väyläthän alkaa olla vasaralla ja taltalla nakuteltu irti emoista. Eli suomeksi...Älä ny helvetissä mitään AGP-näyttistä osta.
minulla on tuo gainward 7800 gs ja olisin vielä parempaa vailla agp-väylään..ei tarvis mikään huippu näyttis olla. Voi olla, että ero on marginaalinen vakio kelloilla. Atista en niin perusta; on ristiriitaisia kokemuksia entuudestaan. Prossuna mulla on opteron 185 ja emona msi k8n neo 2.
Vaikket ratukoista välitä:
http://www.mbnet.fi/hintaseuranta/tuote.aspx/58585
Mielestäni paras vaihtoehto AGP kortiksi. Tuolla merkillä näyttäisi vielä lötyvänkin. Muuten Sapphiren 20e halvempi 512MB malli mutta tämä on ainut jota on saatavilla, tosin vain pari näyttäisi olevan, riittäähän sekin ;)
Tuo 7950 GT on vähän nopeampi, muttei se nyt paljoa ole. Ko. kortti vaan näyttäisi olevan loppu..
Juu..ulkomailta mm. saksasta saisi samaisesta atista vielä xt-mallin ja xtx- malli voi olla jo kiven alla agp-väylään. Minulla on se käsitys, että syksyllä tulisi myyntiin nvidian 8000 sarjan agp-näyttis; tiedä sitte..