Väki vähenee

Ja kuntaliitos lähenee. Meillä asukasluku vielä OK, ja kriisikuntaan vielä aikaa. Mutta.
Perästä kuuluu sano torvensoittaja.
2889
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

näin tekee .ei meitä täällä montaa enää ole kun katselee ainakin myllykosken elämää. ja kun ajaa pääkadulle sille niin sanotulle sellaiselle.on kun ajais viipurissa.et päättäjät huomatkaa .tai kohta ei ole sitäkään vähää porukkaa täällä.pajon olis korjattavaa .jo katukuvassa.

Äänestä
  • Ajoin fillarilla eilen Keskikoskensillan yli Mylsalle. Kiesus sitä lemua!
    Toisaalta "rahanhajua" on kuulemma epäkuranttia arvostella.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kunttu kirjoitti:

Ja kuntaliitos lähenee. Meillä asukasluku vielä OK, ja kriisikuntaan vielä aikaa. Mutta.
Perästä kuuluu sano torvensoittaja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu