raiskaus haritussa

...saatu kiinni? kellään tietoa? Kysehän on siis tästä tapauksesta: http://www.iltalehti.fi/uutiset/200706186251039_uu.shtml
41028
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Luultavasti tutkintakin on jo lopetettu. Täytyy odotella että iskevät uudelleen.

Äänestä

saada? Vastustatko sinä kulttuurinrikastamista Turussa? Jos rikastamista estetään, voi tulla rikastajolle traumoja. Sen jälkeen heillä on myötäsyntyinen älykkyyosmääräriippuvainen oikeus tehdä ihan mitä tahansa, vastuu siirtyy uhreille.
Pitäähän Turun nyt rikastua värillisesti ja rikollisesti, kun taloudelisesti köyhtyminen on tosiasia ja white flight'in myötä kulmakerroin vain jyrkkenee - kummassakin kehityskäyrässä.

Äänestä
  • ottanut kantaa, kun palstalla kerrottiin turkulaisnaisen surmasta Raisiossa? Koska tekijä oli suomalainen, niin ei asiasta jaksa vaahdota? Olisitpa aina yhtä "oikeuden puolesta" taisteleva, niin saisit enemmän kannattajia.
    Taitaa "oikeuskäsityksesi" olla pikkaisen värisokeaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


joko on tekijät... kirjoitti:

...saatu kiinni? kellään tietoa? Kysehän on siis tästä tapauksesta: http://www.iltalehti.fi/uutiset/200706186251039_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu