kertoo:
"Me FIAssa olemme päättäneet muuttaa Formula 1 sarjan nimen MacLaren Mercedes sarjaksi ja julistaa Ron Dennisin FIAn pääjohtajaksi. Pyrimme vastaisuudessakin puolueettomiin kilpailuihin..."
"Me FIAssa olemme päättäneet muuttaa Formula 1 sarjan nimen MacLaren Mercedes sarjaksi ja julistaa Ron Dennisin FIAn pääjohtajaksi. Pyrimme vastaisuudessakin puolueettomiin kilpailuihin..."
Vastaukset 5
Vanhimmat
itkemistä,Ferrari on ja on aina ollut paska talli ja FIA:n lempilapsi!
McLaren muuttunut pahaksi ja Ferrari hyväksi. Kertokaas maaseudun runkkarit ,mitä teitte niille tuhansille McLaren-pusakoille, joita ylpeänä kannoitte. Onko kaapissa odottamassa,jos joku Suomen passin omaava vielä joskus ajaa Mersulla? Saatanan takinvaihtajat,vaihdatteko jalkapallojoukkuettakin sen mukaan keitä siellä pelaa? AJAX-paitoja näky kun Litti pelas siellä ja Liverpool on IN ,niin kauan ku Hyypiä pelaa. LOGIIKKA KAUKANA !!!
Kaikkien Häkkis- ja Räikkösfanien märät unelmat lopulta toteutuvat! Jaa, mutta Kimi meni hölmöyksissään vaihtamaan puolta ja edustaa nyt vihollista.
yhtä kuin mclaren, mut melkein. mutta mclarenin, hamiltonin, dennisin, moska mosleyn, yökkö ecclestonen kansallisuus on sama kuin tuomitsematta jättämisten. ihan taattua on, että jos ferrari olisi syyllistynyt moiseen, niin se olisi tuomittu. mistäköhän mäkki sai ajatuksensa ferrarin pohjalevyn luonteesta. ettei vain ferrarin kuvista. fia on kykenemätön valvomaan tapahtumia. liikaa tunareita johdossa. täytyy ulkopuolelta tulla vihje. vaikka sitten laittomuuksien muodossa.
olisi pitänyt saada jatkaa vilpin teko taipuisan pohjalevyn kanssa? Tota tuo paska Ferrari on aina harrastanut,vilppiä ja huijausta niin paljon kuin kerkiää! Ja te kehtaatte kannattaa tollasta tallia!Kimin siirto Ferrarille oli kaikista tyhmistä tempauksista mitä se on tehnyt kyllä pahin!