Vieläkin minulla on ikävä sinua,
kaiken tämän jälkeen, mitä välillämme on tapahtunut.
Olen antanut sinulle anteeksi sen,
mitä silloin joskus tapahtui, mutta edelleen
pelkään että se tulee toistumaan.
En pidä sinua pahana ihmisenä, ehkä se on tyhmyyttä ehkä ei.
Tiedän, että otan riskin uskoessani sinuun,
mutta olen kyllä tietoinen riskistä ja
minun on pakko ottaa se riski.
Toivon vain, että minä voisin olla sinulle ainoa,
niin kuin sinä olet minulle aina ollut, mutta.....
ainahan saa toivoa.
Ikävä sinua.
15
2380
Vastaukset
- Luojani anna
tämän olla minulle.Älkää herättäkö minua tästä unesta, unesta jossa hän laittoi minulle tämän viestin.Vastaan tähän niin kuin tämä olisi minulle ja vain minulle.Anna anteeksi jos olen ihan toinen mies jolle viestisi tarkoitit.Minä todellakin tahtoisin olla se tärkeä ihminen sinun elämässäsi. En ole päivääkään ollut sinua ajattelematta.Joskus jopa tunnen sinun ajattelevan minua, ehkä kuvittelen , tai stten se on totta.Sinä olit nainen joka ilmestyi eteeni ja muutti elämäni täysin.En tahdokkaan sen enää palaavan siihen entiseen mitäänsanomattomuuteen joka vallitsi ennen sinua.Toivon myös olevani se ainoa mies sinun elämässäsi, tahtoisin ainakin niin.rakastan ja kaipaan sinua, vaikka et ymmärtäisikään sitä rakkauttani ja kaipuutani. Tulen aina rakastamaan sinua, niin se vaan on. Kuljet aina mukanani ajatuksissani.Tahtoisin todella sinut elämääni, mutta en voi vaatia mitään, ainoastaan toivoa ja rukoilla.Mitään ja ketään minä en voi omistaa, ainoastaan kaikki on vain lainassa minulla, omasta vapaasta tahdosta.Kaunista ja hyvää yötä sinulle. T:joku ihme tyyppi vaan joka kohtasi kerran.........
- kauniisti
kirjoitettu. Varmasti saat vielä sen toivomasi naisen kanssa yhteyden muodostetuksi, niin saat kertoa kyseiset asiat suoraan hänelle.
- kohtasin
minäkin miehen, enkä tule koskaan rakastamaan ketään samalla tavalla kuin mitä rakastan häntä. Vähäisempiä rakkauksia ja ihastuksia tulee vastaan, mutta tiedän, että jos hän edes kerran saapuisi kevään lailla luokseni, olisin hänen ajasta alkuun ja loppuun, kuten olen aina ollut.
- voinet
kohtasin kirjoitti:
minäkin miehen, enkä tule koskaan rakastamaan ketään samalla tavalla kuin mitä rakastan häntä. Vähäisempiä rakkauksia ja ihastuksia tulee vastaan, mutta tiedän, että jos hän edes kerran saapuisi kevään lailla luokseni, olisin hänen ajasta alkuun ja loppuun, kuten olen aina ollut.
tietää ettei hänkin vain ajattelisi aivan samoin.. Täältä hän ei välttämättä sinua löydä mutta etsi hänet muulla keinoin ja kerro tunteesi hänelle, varmasti kannattaa.
- *****(n)
...pahoin etten se ole minä, jolle viestisi tarkoitit.
Ei minun ole tarkoitus etsiä kaipaamaani
henkilöä täällä, vaan halusin vain purkaa sydäntäni.
Mutta jos rakastat henkilöä, jolle viestisi laitoit
noin paljon, kannattaa sinunkin varmasti ottaa
häneen yhteyttä henkilökohtaisesti.
- voivat toteutua
jos sitä oikein kovasti haluaa ja tekee jotakin sen eteen, kuten kertoo toiselle osapuolelle suoraan mitä ajattelee, ei se ole sen vaikeampaa. Aina on riskinsä olemassa mutta niitä pitää elämässä ottaa, ja useimmiten voittaa. Joten ole rohkea sillä voi käydä niinkin että jos odottaa liian kauan saattaa olla myöhäistä.. Rohkeutta peliin ja tee niinkuin mietit.
- *****(n)
Kyllä hän tietää tunteistani häntä kohtaan,
olen ne hänelle ilmaissut.
Eri asia tietysti uskooko hän minua,
sitä en tiedä.
Tuntuu, että suurin ongelma on kuitenkin se uskonko minä,
että hänellä on tunteita minua kohtaan.
Hän on väittänyt, että tunteita on,
mutta joidenkin asioiden takia minun on niin
vaikea uskoa häntä. - Anonyymi
*****(n) kirjoitti:
Kyllä hän tietää tunteistani häntä kohtaan,
olen ne hänelle ilmaissut.
Eri asia tietysti uskooko hän minua,
sitä en tiedä.
Tuntuu, että suurin ongelma on kuitenkin se uskonko minä,
että hänellä on tunteita minua kohtaan.
Hän on väittänyt, että tunteita on,
mutta joidenkin asioiden takia minun on niin
vaikea uskoa häntä.Usko pois. Varmana tykkäilee!
- en ole !
ja ainoa niin syvällä sisimmässä minulle ollut silloin olit. Eikä se tilanne ole siitä muuttunut, vaikka muuta tähän retostelisin. Mutta en ole paha, enkä halua sellaiseksi ruveta.
Riskejä älä ota kuitenkaan täällä olevien viestien perusteella:> kirjoittaja voi olla vaikka naapurin teini- *****(n)
En minä riskejä täällä olevien viestejen perusteella
otakkaan, vaan sen perusteella mitä kyseinen
ihminen on minulle joskus kertonut.
En etsi häntä täältä, halusin vain purkaa
tuntemuksiani jotenkin.
- Anonyymi
Minullakin on ikävä 😭
- Anonyymi
N, M? Mist päin?
- Anonyymi
Nainen Sodankylästä.
- Anonyymi
No jos käyttäydyt mua kohtaan hyvin niin olen lauhkea kuin lammas olet muutenkin niin itsekäs keksit kaikenlaisia tarinoita valehtelet kaikille kun pelkäät
- Anonyymi
Mistä sinä kaivelet gubbe näitä ikivanhoja aloituksias? No onpa psykedeelistä hei
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 723053
- 552715
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322335- 792178
- 951996
- 541906
- 121576
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171537Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil301380Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?291349