"Vuoden poliisi" porilainen rikoskomisario, Ulvila-jutun tutkinnanjohtaja on jäänyt sairaslomalle työuupumuksen ja masennuksen johdosta.
Kyseisen jutun tutkinnanjohtaja olisikin syytä vaihtaa sattuneesta syystä.
Kyseisen jutun tutkinnanjohtaja olisikin syytä vaihtaa sattuneesta syystä.
Vastaukset 6
Vanhimmat
hän jatkaa edelleen tutkinnanjohtajan asemassa eikä myöskään ole jäämässä sairaslomalle.
Kai sä ymmärrät että tälläsestä kirjoituksesta voisi tehdä jo rikosilmoituksen. Suomi24 palstalta useita epäillään myös tästä kurosen herjaavasta tekstistä ja espoon poliisi tutkii asiaa, joten mieti ensikerralla mitä kirjoitat
Oletko mahdollisesti asianomistaja tai muuten asianosainen ?
Kansalaisilla on laillinen oikeus arvostella virkamiestensä virkatoimia.
Lenin-setä ei enää täällä.
jätit lain lopputekstin kirjottamatta.
"Vuoden poliisi" porilainen rikoskomisario, Ulvila-jutun tutkinnanjohtaja on jäänyt sairaslomalle työuupumuksen ja masennuksen johdosta."
Missä kohtaa tässä oli arvostelua?, itse sanoisin että herjaamista, petättömän tiedon huutelemista, kunnianloukkaus jne..
Tässä on selvästi syyllistytty ko. rikoksiin ja jos tästä tehtäis rikosilmoitus niin tuomio tulisi
Tätä palstaa ei lue kovin moni, luvut näkyvät selvästi. Jos näin pienistä syyttäjä lähtee syyttämään niin ihmettelen, varsinkin kun ip osoite ei välttämättä takaa näyttöä siitä kuka on tekstin kirjoittanut.
Ulvilan murhan tutkimus herättää arvostelua ihan aiheesta, pystyitte myöntämään sen tai ette. Ennen tiettyjen oikeushyvien loukkaamiseen vaadittiin tuomioistuimen lupa.Kun siitä luovuttiin alkoi noitten oikeuksien suruton loukkaaminen. Se aiheuttaa vihollisia ja siitä maastosta rikolliset saavat suojelun puuhilleen.
Vaikka ihmiset hymyilisivät ulospäin nätisti, ajatteletko että he pitävät aiheettomia pidätyksiä anteeksiannettuina? Roskaa, mutta kaunis puhe ja tyhmyys sen vastaanottajissa toki miellyttää sisäministeriä. Ei monikaan tee näkyvää vastarintaa, tietävät sanonnan hiljaa hyvää tulee ja kun näyttöä vihasta ei ole kostaa voi rauhassa, jos viitsii.
Eipä sinusta ole EDES siihen....
Kulta, olisiko maailma parempi jos olisin vaatinut lisäämään sen lauseen en sanonut mitään tälläistä, en pitänyt mitään kädessäni jne
Susta ei ollut edes löytämään sitä purkkia ja tosiaankin mistä tiedät etten ole. Unohdat että en tee muuta kuin kantelen, virallisesti? Muusta ei sinulla ole näyttöä eikö totta?
Etkö pidä hiljaisista jotka kiltisti hymyilevät, mutta osaavat esittää tulista, masentunutta ja ai niin saavat aina hyvitykseksi verta?