Meillä parvekkeella Lumon3 systeemi eli kiertämällä ja vetämällä pitäisi parvekelasin aueta. Meillä tämä pyörä vain pyörii ympäri ja naksuu, aiemmin on ollut sama ongelma mutta korjaantunut itsestään mutta nyt ei aukea ollenkaan. Saakohan tuota itse korjattua kun kukaan ei vastaa Lumonilta..? On meinaan aika kuumat ilmat pitää kaikkia laseja kiinni eteläparvekkeella!
Lumonit ei aukea
6
4187
Vastaukset
- parvekelaseissani
tämä Lumonin systeemi on niin avonainen että
sitä pyörää kiertäessä ihan katsomalla suoraan
selviää mistä kiikastaa.
Vedä salpa käsin syrjään jos pyörä lyö tyhjää.- juki
Siinä avausnupissa on suojakannen (tulpan siinä keskellä)alla torx ruuvi sen kun kiristää niin ei naksu ja aukeaa.
- hui kauhistus
juki kirjoitti:
Siinä avausnupissa on suojakannen (tulpan siinä keskellä)alla torx ruuvi sen kun kiristää niin ei naksu ja aukeaa.
Parvekelasi putosi jalkakäytävälle lauantaina helsingissä !! Onkohan miten yleistä ?
- kmn97745635467
hui kauhistus kirjoitti:
Parvekelasi putosi jalkakäytävälle lauantaina helsingissä !! Onkohan miten yleistä ?
On tosi yleistä, tuulisella ilmalla niitä leijailee jatkuvasti ilmassa. Suosittelen parvekeaukon pellittämistä ja saumat hitsattava kunnolla. Kannattaa varoa parvekkeita.
- Anonyymi
juki kirjoitti:
Siinä avausnupissa on suojakannen (tulpan siinä keskellä)alla torx ruuvi sen kun kiristää niin ei naksu ja aukeaa.
Kiitos neuvosta. Nyt taas toimii
- ---------------------------...
soita lumon infoon tai ota netin kautta yhteyttä,jos ei auta niin lähetä kirje lumonin johtoon pääpaikka on kouvolassa.
takuuseen korjataan, pitäis homman toimia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä433583- 362214
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?321865- 171609
- 231558
- 151555
- 241407
- 141277
Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?
Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai801263Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?
Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko881212