Täytä tuo, hyvillä perusteluilla!
http://www.digitv.fi/WebForm.asp?path=1;2997;8218;7637;8034;8778;8469
http://www.digitv.fi/WebForm.asp?path=1;2997;8218;7637;8034;8778;8469
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
On kyllä aika uskomaton tilanne nykypäiväksi pitääkö meidän vaan hiljaa tyytyä tuohon pätkivään lähetykseen. Tuulisella ilmalla näkyvyys aina olematon. TV liikkeestä kysyessäni parempaa anteenia niin vastaus oli " ei siihen oikiastaan ole parempaa vain eri merkkisiä". Paikallis lehdessä oli juttua jostain antenni urakoitsijasta, voiko hän näkyvyyttä mitenkään parantaa, epäilen. Huonosti näkyy taloyhtiöissäkin joissa on yritrtty asian eteen jotain tehdäkkin.
Täällä on jotenkin asukkaat jo tyytyneet kohtaloonsa, koska vaikeista vastaanotto olosuhteista on kärsitty koko television historian ajan. Nyt pitäisi vaan valittaa heikosta näkyvyydestä, koska kesän ja syksyn aikana kartoitetaan katvealueita, parannusta ei ole luvissa jos ei kukaan vaivaudu antamaan palautetta.
Täyttäkää se kysely ja odotellaan josko saataisiin asiaan viimeinkin jotain parannusta, ei auta jos esson baarissa valitetaan tai naapurukset keskenään, täytyy valittaa suoraan pääkallopaikalle tuon katvealue kyselyn avulla.