Syksyn uudet Lada mallit

auton ostaja asialla

Kuulin juuri ilouutisia,uudet Lada mallit alkaa tulla meille syksyn aikana.Näistä malleista odotetaan parannusta meidän huonoon autokantaamme.

9

768

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ex 110

      "...uudet Lada mallit alkaa tulla meille syksyn aikana.Näistä malleista odotetaan parannusta meidän huonoon autokantaamme..."

      Vai lada parantamaan suomen autokantaa?

      En olekaan yhtä hyvää vitsiä kuullut koko vuonna.

      • jokumuu

        Eihän toki kirjoittaja sellaista väittänytkään.

        "Näistä malleista odotetaan parannusta MEIDÄN huonoon autokantaamme". Kirjoittaja siis tarkoittanee oman perheensä autokantaa, ja kun tuntuu usein viihtyvän tällä palstalla, saattaa tarkoittaa jopa ladapalstalaisten autokantaa yleensä.

        Kyseisen kirjoittajan usein harrastamasta muiden kansalaisten ja erityisesti maanviljelijöiden halveksunnasta päätellen hän ei koe kaikkia suomalaisia "meiksi".


    • Hiio-hoi!

      Ja näin kaikki tulemme hyvin iloisiksi. Taputtakaamme karvaisia käsiämme tahdissa, klap, klap, klap! Nyt maailma pelastuu...

    • huutolainen

      Odotan innolla jokaista päivää joka vie meidät lähemmäksi tuota aamua kun uudet Lada mallit ilmestyy Vehon myyntiin.Delta auto hoiti niin huonosti leiviskänsä että ei sinne tule muuta kuin risuja

    • Kuusakoski

      Tuokaa nyt ne viimeiset Ladanne meille ja hankkikaa joku kunnon auto tilalle. Vaikka Skoda.

    • aadaat

      hyva kun tulee uudet teras ladat ostan uuden heti lansiautot pahviautoja joilla ei tee yhtaan mitaan

    • HarasooVaan

      Voishan sitä kokeeksi ainakin yhden lodjuskan ostaa. Kunhan tosiaan tulisivat Suomeenkin ensin.
      Niva olis kiva, ihan oikeasti.
      Sai aika hyvät arvostelutkin vielä silloin, kun teki uuden tulemisen Suomeen vähän ennen kuin Ladan maahantuonti lopetettiin. Meno kuulemma vain parani sitä mukaa, kun ajettavan alustan kunto huononi, eli oli aito maastoauto.

    • PysyVaanRajanTakana

      Onneksi eivät tule Suomeen, eipä pikkuauton 7.5 litran kulutus sataselle eli hurjat CO2-arvot kyllä mikään myyntivaltti olisikaan.
      Toivottavasti pysäyttävät jo rajalla, jos yrität tulla tänne Suomeen Lada Jaltallasi!

    • JooMeneVaanSaksaan

      No, viehän esimerkiksi pieni Huyndai 1,1-litraisella koneella kesäaikaankin 5-6 litraa satkulla(lähempänä kuutta kuin viittä), talvella seitsemän. Kokemusta on.
      Eli onko se enää niin kauhea lisäys tuohon toiseen idän ihmeeseen? No, muille ehkä, mutta mulle on ihan sama tuollainen maksimissan litran ero kulutuksessa.
      ja toisekseen, onko nuo isot Audit(yksi merkki mainitakseni) vähintään 3-litraisella V-koneella varustettuna sen järkevämpiä? Ok, vitusti tehoa, mitä ei Suomessa ikinä yleisillä teillä saa käyttää ja bensaa palaa niin helvetisti enempi samoilla rajoituksilla ajaessa, kuin normaalitehoisilla autoilla. Ja turha väittää, että nykyaikaisella V-koneella pääsee jo tuollaisiin 7-8l/100km kulutuksiin. Ne sellaiset ovat hölmöjen puheita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minja Koskela: Ei se väärin ole jos ei halua tehdä töitä

      kyllä tukien varassa saa elää vaikka koko ikänsä. Tää on tätä äärivasemmistolaista ajattelua.
      Maailman menoa
      140
      5689
    2. Kysymyksiä paIstavasemmistoIaisiIIe

      Mistä johtuu teidän kroonisesti negatiivinen, synkkä, katkera ja kateellinen mentaliteetti? Milloin olette viimeksi aido
      Maailman menoa
      81
      3237
    3. Ähtärin eläinpuisto oy ja Hotelli Mesikämmen oy hakeutuvat konkurssiin

      Ähtärin eläinpuisto oy ja Hotelli Mesikämmen oy hakeutuvat konkurssiin, Ähtärin eläinpuisto tiedottaa. Yritykset ovat t
      Ähtäri
      89
      1715
    4. On se tullut jo ihan kaikilta osin selväksi

      Ei tämä meidän juttu tule koskaan etenemään.
      Ikävä
      123
      1153
    5. Montako naista

      On menossa mun lisäksi?
      Ikävä
      15
      1094
    6. Tässä on sielunkumppanisi postilaatikko

      Laita postia sielunkumppanillesi 💌❤️
      Ikävä
      55
      982
    7. Jäänmurtajan kauppa oli kuin olikin SANNA MARININ ansiota

      "Lähteiden mukaan Trump käytännössä päätti asiasta 2. lokakuuta 2019, jolloin Washingtonissa juhlistettiin Yhdysvaltain
      Maailman menoa
      76
      974
    8. Koska me aloitetaan meidän loppuelämä?

      Oisko jotain ehdotuksia....
      Ikävä
      55
      944
    9. Olet edelleen uskomaton

      Halusin vain kertoa, että olet edelleen mielessäni pysyvästi. Anteeksi, etten saa ajatuksia irti sinusta. Olet... niin p
      Ikävä
      27
      845
    10. Rekkautumispakko olisi hyvä...

      Kirjoittajat saisivat kasvot ihan eri tavalla. Mitä olet mieltä moisesta?
      Sinkut
      158
      844
    Aihe