Onko vilkku viiksen vaihto paha homma? Clio I

Make

Niin onkos kukaan vaihtanut itse vilkku/valo viikseä Clio I? Ongelma kun on se että en saa pitkiä valoja päälle siinä kolmannessa(lähivalo) asennossa. Perusasennossa ja parkki asennossa saan pitkät kyllä päälle mutta nehän ei pysy päällä muuta kuin vetemällä viikseä rattia kohti, mutta ne ei mene ollenkaan päälle siinä viimesessä asennossa...varmaankin ongelma itse viiksessä? Onko kokemuksia?

2

2376

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ClioClio

      Omassa Cliossa pitkät eivät normaali asennossa pysy päällä, pitää kiepauttaa yhden kerran alas, niin pitkät jäävät päälle, ja sumaritkin toimivat. Tämä ei ole mikään vika, vaan auto on tehty tällaiseksi. Pitää käydä omassa cliossa ihan kokeilemassa, meneekö pitkät päälle viimeisessä asennossa, nyt ei pysty muistamaan... Luulisi kuitenkin, ettei vika niin paljoa haittaa, että pitäisi ihan vaihtaa ??

    • Muha

      Viiksi on siis rikki eikä ole vaikea vaihtaa. Yleinen vika ettei toimi siinä 3 asennossa mutta muissa asennoissa kaukovalovilkku toimii.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      77
      4482
    2. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      11
      2443
    3. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      172
      1615
    4. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      243
      1486
    5. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      124
      1380
    6. Pitikö mennä rakastumaan

      Oi kyllä, kyllä piti. Kiitos vaan sulle mies! Todella kiitän..
      Ikävä
      121
      1285
    7. Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...

      Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil
      Maailman menoa
      72
      1209
    8. Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!

      No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik
      Viihde ja kulttuuri
      8
      1186
    9. Mitä tai ketä kaivattusi

      muistuttaa?
      Ikävä
      66
      1115
    10. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      35
      966
    Aihe