kukahan auttaisi

sossupsykologi tarvittaisiin että sossujen ei tarvistsis purkaa vihaansa äideihin ja pieniin lapsiin!!!!
7583
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

tilaisuuksissa puuttua, mutta se ei vielä anna ammattitaitoista väkeä toihin, eikä rahaa työtehtävien hoitamiseen.

Äänestä
  • ollut sellainen, että heidät on pienenä, jopa alle vuoden vanhana erotettu päivisin äidistään ja viety päiväkotiin. Heidän kokemuksensa ja tietonsa normaalista perheen arjesta ja perheen ihmissuhteista on jäänyt vajaaksi. Eipä koulutuksen teoriatieto korvaa sitä.

    Äänestä

  • on varmaankin kirjoitti:

    ollut sellainen, että heidät on pienenä, jopa alle vuoden vanhana erotettu päivisin äidistään ja viety päiväkotiin. Heidän kokemuksensa ja tietonsa normaalista perheen arjesta ja perheen ihmissuhteista on jäänyt vajaaksi. Eipä koulutuksen teoriatieto korvaa sitä.

    Laajemminkin virkamieskunnan käsitys perheestä on hapertunut.

    Äänestä

  • Helinä-keiju3 kirjoitti:

    Laajemminkin virkamieskunnan käsitys perheestä on hapertunut.

    tällaiseen työmarkkina vääristymään? Eihän huumehörhöjäkään työllistetä esim. poliisiksi.

    Äänestä

  • 0n puuttua kirjoitti:

    tällaiseen työmarkkina vääristymään? Eihän huumehörhöjäkään työllistetä esim. poliisiksi.

    että valtion ja kuntien virkamieskunta saa ensinnäkin resursseja työhönsä ja he ovat ammattitaitoisia hoitamaan työtään?

    Eiköhän se ole valtio.

    Kuka on vastuussa siitä, että sosiaalivirastolla on taloudelliset toimintaedellytykset perheiden auttamiseen?

    Siihenkin on oikea vastaus valtio.

    Poliittisten päättäjien vastuulla on, että yhteiskunnan rakenteet toimivat ja kun eivät toimi, on kärjinä ketjun heikoin lenkki. Lastensuojelun suhteen ne ovat lapset.

    Kansalaisilla on vastuu poliitikkojen valinnasta, mutta kun asiat alkavat mennä pieleen, ei äänestäminen enää riitä, vaan tarvitaan erilaista kansalaisaktiivisuutta asioiden korjaamiseen.

    Äänestä

  • on varmaankin kirjoitti:

    ollut sellainen, että heidät on pienenä, jopa alle vuoden vanhana erotettu päivisin äidistään ja viety päiväkotiin. Heidän kokemuksensa ja tietonsa normaalista perheen arjesta ja perheen ihmissuhteista on jäänyt vajaaksi. Eipä koulutuksen teoriatieto korvaa sitä.

    tapahtuu seiten että laspei erotetaan 5-7 kuukauden ikäisenä äidistä. Tällöin ei synny normaalia tunnesidettä toiseen ihmiseeen. Spartalöainen malli on erottaa jo vauva äidistä, siten saadaan hyviä sotilaita ja tappajia,.

    Äänestä

Nyt kun yhä vakuuttuneemmiksi tulevat muutkin kuin raiskatut perheet, sossujen tekemistä ihmisoikeusrikoksista,
nyt pitää aloittaa joukolla viemään raiskauksia oikeuteen jotta sossut joutuvat sinne minne kuuluvat eli linnaan, jossa on omat psykologit rikollisia varten. Olisi hyvä kun sairaat sossut hoidettaisiin, etteivät pyöri tavallisten kansalaisten riesana, olisi heille itsellekin varmasti helpotus saada pää kuntoon. He kun eivät itse tajua tilansa vakavuutta, meidän on asiaan puututtava.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sossuakin? kirjoitti:

sossupsykologi tarvittaisiin että sossujen ei tarvistsis purkaa vihaansa äideihin ja pieniin lapsiin!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu