sossupsykologi tarvittaisiin että sossujen ei tarvistsis purkaa vihaansa äideihin ja pieniin lapsiin!!!!
kukahan auttaisi
sossuakin?
7583
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
tilaisuuksissa puuttua, mutta se ei vielä anna ammattitaitoista väkeä toihin, eikä rahaa työtehtävien hoitamiseen.
ollut sellainen, että heidät on pienenä, jopa alle vuoden vanhana erotettu päivisin äidistään ja viety päiväkotiin. Heidän kokemuksensa ja tietonsa normaalista perheen arjesta ja perheen ihmissuhteista on jäänyt vajaaksi. Eipä koulutuksen teoriatieto korvaa sitä.
Laajemminkin virkamieskunnan käsitys perheestä on hapertunut.
tällaiseen työmarkkina vääristymään? Eihän huumehörhöjäkään työllistetä esim. poliisiksi.
että valtion ja kuntien virkamieskunta saa ensinnäkin resursseja työhönsä ja he ovat ammattitaitoisia hoitamaan työtään?
Eiköhän se ole valtio.
Kuka on vastuussa siitä, että sosiaalivirastolla on taloudelliset toimintaedellytykset perheiden auttamiseen?
Siihenkin on oikea vastaus valtio.
Poliittisten päättäjien vastuulla on, että yhteiskunnan rakenteet toimivat ja kun eivät toimi, on kärjinä ketjun heikoin lenkki. Lastensuojelun suhteen ne ovat lapset.
Kansalaisilla on vastuu poliitikkojen valinnasta, mutta kun asiat alkavat mennä pieleen, ei äänestäminen enää riitä, vaan tarvitaan erilaista kansalaisaktiivisuutta asioiden korjaamiseen.
tapahtuu seiten että laspei erotetaan 5-7 kuukauden ikäisenä äidistä. Tällöin ei synny normaalia tunnesidettä toiseen ihmiseeen. Spartalöainen malli on erottaa jo vauva äidistä, siten saadaan hyviä sotilaita ja tappajia,.
Nyt kun yhä vakuuttuneemmiksi tulevat muutkin kuin raiskatut perheet, sossujen tekemistä ihmisoikeusrikoksista,
nyt pitää aloittaa joukolla viemään raiskauksia oikeuteen jotta sossut joutuvat sinne minne kuuluvat eli linnaan, jossa on omat psykologit rikollisia varten. Olisi hyvä kun sairaat sossut hoidettaisiin, etteivät pyöri tavallisten kansalaisten riesana, olisi heille itsellekin varmasti helpotus saada pää kuntoon. He kun eivät itse tajua tilansa vakavuutta, meidän on asiaan puututtava.