Tallink seilaa vastatuulessa
sos
4705
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Arvasin tämän jo silloin, kun Tallink osti Siljan ja omavaraisuusaste oli olematon. (Ja on edelleen.) Tallinnan matkailu hiipuu koko ajan ja parhaat Siljan johtohenkilöt lentää firmasta, kun leppäkeihäät...siis mitä jää jäljelle. Merellä-lehtikin on muuttunut Club One typeryydeksi, jossa yritetään vaan tyrkyttää jotain Tallinnaa.
"jossa yritetään vaan tyrkyttää jotain Tallinnaa. "
No olihan siinä nyt muutakin. Vai oliko valikoivaa lukemista?
Herätkää jo tuosta ruususen unesta, moni asia tullee varmasti vielä muuttumaan kannaltanne epäedullisemmaksi.
Kaikki mahdollinen millä säästöjä saadaan aikaiseksi tultaneen varmasti tekemään ja todennäköisesti hyvin nopealla tahdilla.
Tallinkin,jos ja kun se kaatuu,älkääkä sanoko ettei rahoittajat päästä sitä nurin. Kyllä heillekin tulee stoppi kun huomaavat ettei "tekohengitys" enää auta.