Keittiöremontin kesto

Esimerkkitapaus: n. 15 neliöinen pieni, sievä keittiö, mutta alkuperäisessä 60-luvun asussa. Pinnat, lattia, kaapistot, kodinkoneet, kaikki uusiksi. Mikä on realistinen arvio remontin kestosta? Kaksi viikkoa? Jopa viikossa?!
11664
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jos vesi- ja sähköpisteet pysyy paikallaan ja pohjatöitä ei tarvitse tehdä, uusi keittiö syntyy alle viikossa. Mitä enemmän muutoksia ja pohjien tekoja, voi venyä kolmeenkin viikkoon, vähän riippuu miten saat sähkärit ja putkimiehet hommiin ja sovitettua remonttireiskojen ja edellämainittujen aikataulut yksiin. Avaimet-käteen - systeemillä syntyy helpoimmin mutta maksaa vähän helvetisti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


T-K-L-Y kirjoitti:

Esimerkkitapaus: n. 15 neliöinen pieni, sievä keittiö, mutta alkuperäisessä 60-luvun asussa. Pinnat, lattia, kaapistot, kodinkoneet, kaikki uusiksi. Mikä on realistinen arvio remontin kestosta? Kaksi viikkoa? Jopa viikossa?!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu