Prossu on siis E6300 ja jäähdyttelyyn ajattelin sille Zalmanin CNPS9500AT. Valitsin tuon Zalmanin siksi kun emolevyllä on nelipinninen virtaliitin prossun jäähdyttimelle kuten tuossa coolerissakin on. Jäin vain miettimään että riittääkö siinä jäähdytysteho. Ei ollut tarkoitus ryhtyä ainakaan ihan heti kellottelemaan, mutta ehkä takuun päätyttyä voisi kokeilla.
Riittääkö jäähdytys varmasti E6300:lle
C2D
2
426
Vastaukset
- ainakin
jos ei kellota.
- ketjuun..
ostin scythen katana2 jäähyb mutta arveluttaa tuo 775 kannan kiinnitys systeemi, alkup. prossun mukana tulleesta jäähystä hajosi nimenomaan, yhdestä kulmasta tuo nipukka jonka jälkeen tuuletin oli pikkasen irti kulmastaan prossasta, onnksi ei kerinnyt vahinkoa tapahtua.
Pentele millasia virityksia intelin taholta, jotenkin tuohon amd tapaan hoitaa homma luotan enempi, olkootkin intelilla prossat 100 kertaa parempia.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.824747- 1842063
- 1321752
- 1741390
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161251- 351086
ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj16987- 78983
- 52966
Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut
Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh288940