Meinasin tehdä liimapuulevystä (joko koivu tai kirsikka) tv-tason ja nyt mietityttää, että millähän se kannattaisi pintakäsitellä. Pinta pitäisi saada kiiltäväksi kuten meidän muissa huonekaluissa, eli onko joku lakka ainoa vaihtoehto vai saako esim. Osmo Colorin vahalla oikeasti kiiltäväpintaisen pinnan aikaan?
TV-tason pintäkäsittely
2
677
Vastaukset
- kiiltoa pintaan
osmolla , ja yleensä puuvahoilla saat himmeän kiillon , mutta jos haluat täys kiiltävän pinnan , niin sitten meritin 80 ,, se on vain katalyyttilakka ,, jos lakkaat sen pensselillä niin mielestäni paras vaihtoehto on venelakka , mutta kannattaa kysyä maalikaupasta , siellä neuvovat mielellään :)
- ihan p***stä
Venelakka on aivan hirveä käyttää. Pölykuiva aika on monta tuntia ja näin ollen aikaa tulla pölyä ja roskia pintaan on liian pitkä. Venelakka on paksua töhkää joka ohennettaessa muuttuu samean harmaaksi. Pyydä jotain nopeaa lakkaa jota voi ohentaa mielen mukaan. En valitettavasti muista yhtään merkkiä, kun siviilielämässä käytän juuri Osmoa ja kouluajoista on älyttömän pitkä aika.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-257587Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite986226Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin1164358- 1554274
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain562594Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.542370- 1632031
- 661943
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1461815- 451614