Hollantiin....

Olen lähdössä reissailemaan heinäkuun alussa muutamaksi viikoksi. Amsterdamin jo tunnenkin mutta oiskohan kellään antaa vinkkejä missä muualla kannattaisi käydä?
1154
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kannattaa käydä Haagissa ja erityisesti Scheveningissä, missä on upea hiekkaranta (tosin heinäkuussa porukka voi olla runsaasti).

Toinen kiva paikka on Maastricht, missä paljon nähtävää ja paljon pieniä kahviloita ja ravintoloita.

Belgian puolella löytyy Antwerpen, missä on tosi paljon nähtävää ja Rubensin kotimuseo (jos taide kiinnostaa sua).

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tanja kirjoitti:

Olen lähdössä reissailemaan heinäkuun alussa muutamaksi viikoksi. Amsterdamin jo tunnenkin mutta oiskohan kellään antaa vinkkejä missä muualla kannattaisi käydä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu