Nyt pukkaa ostokohteita, kun olen laittanut nettivahdit keväällä! Jopa etuovi.comista tulee päivittäin kohteitä, joihin tehty hintatarkistus.
Myyjät, tiesittekö, että tiedän helposti, että olette tehneet hinnanalennuksia! Ja vielä tärkeämpää kaikki muutkin tietävtä, mitä aiemmin pyysitte tönöstänne.
Kohteet, jotka jääneet myymättä korkean hintapyynnön vuoksi on nyt markkinoilla uusien kanssa!
Etsin sellaista sadantonnin loma-asuntoa!
Etsin sitä omaa unelmaani, kun aikaa on kyllä!
Myyjät, tiesittekö, että tiedän helposti, että olette tehneet hinnanalennuksia! Ja vielä tärkeämpää kaikki muutkin tietävtä, mitä aiemmin pyysitte tönöstänne.
Kohteet, jotka jääneet myymättä korkean hintapyynnön vuoksi on nyt markkinoilla uusien kanssa!
Etsin sellaista sadantonnin loma-asuntoa!
Etsin sitä omaa unelmaani, kun aikaa on kyllä!
Vastaukset 8
Vanhimmat
Yksittäistapaukset ovat aina yksittäistapauksia. Laita jotain tilastoja kehiin, missä todetaan, että asuntojen hinnat ovat YLEISESTI pudonneet tuon väittämäsi 6%.
Jos otantasi on vaikkapa 40 asuntoa, niin tuskin se kertoo vielä mitään yleisestä hintatasosta.
kysyntään nähden. Kyllä. Jotain on silloin tehtävä, ei sille mitään voi.
Jenkkilän malliin menee 51:nen osavaltiokin, se on varmaan, tullaan vain noin 1 vuoden viiveellä, johtuen korkopolitiikan vastaavasta viiveestä.
itsestään selvä juttu. T. Haans, tuulisesta, siis kertakaikkisen tuulisesta saaristosta.
SIIISSS NYT TUUUULEEEE, muuallakin kuin saaristoissa. t. sama
muka vaikuttaa suomen hintoihin? Mene Haans hoitoon, meidän kaikkien parhaaksi.
ilmiselväsi syrjitään. Kapitalistien toimesta.
Tähän tyyliin:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=110&conference=1500000000000105&posting=22000000027932514
Toisinpäin VAIN "TOIMII", ikävää, eikö totta.
Romahdus on käynnissä.
kuin pienen ladon metsäjärven rannalta.
Suuren vesistön varrella jo hyvä tontti maksaa 300 000.- esim. Näsijärven rannalla.
Jos on hyvät ja tilavat rakennukset ja hoidettu piha ja kaikki mukavuudet, niin 600 000.- on aika matala hinta.
Joka vuosi suurten vesistöjen ja pientenkin tontit ja huvilat tontteineen nousevat 10 prossaa ja kehitys on jatkuva eli kohta ei enää mikään raha riitä ja niitä kultamunia ei kukaan halua myydä vieraalle vaan säilyttää ihan oman suvun jäsenillä tai testamentata jollekin säätiölle, jos ei ole esim. lastenlapsia.
Näsijärvi ei ole suuri vesistö ja tontin saa esim. Päijänteen rannalta 30 tuhannella..
ja ostamatta jättämisellä tekee parhaan tilin!