Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

eläinseksi

onko eläinseksi laillista.
176327
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Jos on kyse ihmisen ja eläimen välisestä seksistä, niin ei sitä laki kiellä nykyisin Suomessa. Ei sitä laki myöskään velvoita harjoittamaan.

Äänestä
  • Jos on vanhapiika jolla suurehko uroskoira on aivan varmaa että eläinseksi on jokapäiväistä elämää. Se kun on sallittua. Valitettavasti koiran peniksessä kasvaa sellaisia pöpöjä jotka joskus voivat aiheuttaa aikamoisen tulehduksen pimpissä että täytyy hakeutua tohtoriin.

    Äänestä

  • asiaa seurannu kirjoitti:

    Jos on vanhapiika jolla suurehko uroskoira on aivan varmaa että eläinseksi on jokapäiväistä elämää. Se kun on sallittua. Valitettavasti koiran peniksessä kasvaa sellaisia pöpöjä jotka joskus voivat aiheuttaa aikamoisen tulehduksen pimpissä että täytyy hakeutua tohtoriin.

    "Valitettavasti koiran peniksessä kasvaa sellaisia pöpöjä jotka joskus voivat aiheuttaa aikamoisen tulehduksen pimpissä että täytyy hakeutua tohtoriin."

    Tuohan on ihan pelkkää valetta!

    Kotikoira on puhdas eläin ja kotikoiralla on varmasti puhtaampi kulli kuin yhdenkään suomalaisen ukon kulli.

    Ainoa pöpö mikä voi tappaa, mutta vain silloinkin jos se pääsee verenkiertoon, löytyy koiran hampaista. Toisinsanoen koiralla voi antaa nuolettaa omaa pilluaan ihan niin paljon kuin sielu sietää. Sen sijaan haavoja EI SAA antaa koiralla nuolettaa koska siinä voi parin viikon päästä lähteä ihan oikeasti henki.

    Eli koittakaa saada nuo faktat kohdalleen.

    Ai niin ja se eläinseksi on täysin laillista Suomessa, vaikka nuo tietämättömät moraalinvartijat yrittäisivät muuta valehdellakin.

    Äänestä

kai se jossain hollannissa on jo vaikka saatettukin laillistaa mutta äärimmäisen sairasta ja iljelttävää ja syntistä se silti aina on

Äänestä

Jaa, no oisko se susta tervettä, jos se ois laillista, Ei, helevetti, mieti nyt vähä itekki

Äänestä

kuinkas niin? aattelitko ottaa hevoselta suihin?..ohan ne miehetkin keksitty, helvetti soikoon;)

Äänestä

laillisuus ei aina kerro sitä onko homma suotavaa, älä anna laillisuuden hämätä

Äänestä

vaikka oiskin niin yhtä sairasta ku kuolleisiin sekaantuminen vaikkapa

Äänestä

miksi muuten sellaisia kyselet? voit vastata postiinikin jos julkisesti et halua kirjoittaa
[email protected]

Äänestä

Heh,tässähän tulee ihan nostalgiset fiilikset,kun tämä näyttää herättävän ihmisissä tunteita ihan samaan tapaan,kuin anaaliseksi vielä 3-4 vuotta sitten.Silloin tuolla anaaliseksi-osastolla oli näitä moralisteja jakamassa varoituksia siitä kuinka kamalia seurauksia sillä on ja kuinka se on väärin ja kaikin puolin turmiollista ja peppu menee rikki ja kaikki sitä haluavat miehet on pienimunaisia homoja jne. :)


No enivei,kyllä se eläinseksi on ihan laillista,ollut jostain noin vuodesta 1973 asti.En nyt päätä pantiksi tuosta vuosiluvusta laita,mutta 70-luvun alusta kuitenkin.

Eläinpornon levitys ja maahantuonti on edelleen kiellettyä.Sitäkin oltiin laillistamassa tuossa viimeksi kun näitä pornolakeja nykyaikaistettiin,joskus vähän ennen vuosituhannen vaihdetta,mutta silloinen sisäministeri Kari Häkämies ei voinut sellaista moraalittomuutta hyväksyä ja henkilökohtaisesti muutti lakitekstin sellaiseen muotoon,että kiellettynä pysyi.Kaverihan osoitti tyypillisiä moraalinvartijan elkeitä myöhemminkin ja joutui eroamaan sisäministeriön kansliapäällikön virasta saatuan tuomion naisen pahoinpitelystä.Siinä oli kyllä vielä jotain muutakin,oli vakoillut sen naisen puhelutietoja tms.käyttäen hyväksi asemaansa sisäministeriössä.
Noo,se moraalimme vartija Karista.

Äänestä
  • kuka sitä tietää mitä omalleen koiralleen tekee

    Äänestä

  • kyllä voi olla sairaita ihmisiä!viattomia eläimiä tarvi kenenkään paneskella!saunan taakse tollaset pervot pitää viedä..

    Äänestä

  • ffgrg kirjoitti:

    kyllä voi olla sairaita ihmisiä!viattomia eläimiä tarvi kenenkään paneskella!saunan taakse tollaset pervot pitää viedä..

    Minä katson tätä asiaa lähinnä siltä kantilta,että nainen on eläimen(=koiran) kanssa.Kyllä se koira ihan omasta tahdostaan siinä touhuaa...

    Jos mies on asialla,niin lähinnä sana raiskaus tulee minullekin mieleen.Mutta eläinrääkkäys on toki edelleen kiellettyä ja siitä tulee tietysti syyte jos kiinni jää - ja tuomiokin jos rääkkäykseen syylliseksi todetaan.

    Äänestä

voiko panna myös pässiä vai onko pakko olla lammas.
eli samaa sukupuolta meinaan

Äänestä

on laillista panna ?? esim kani,porsas tai jopa kissa
epäilen ,että noista sais syytteet. ei oo tietoo.
ihan mielenkiinnosta kyselen

Äänestä
  • Elänrääkkäys on laitonta.Järki käteen.

    Äänestä

tää on hyvä juttu

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


annakaisa kirjoitti:

onko eläinseksi laillista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu