Onko täällä jotain hematologista syöpää sairastavaa. Itse hakeuduin vastaanotolle monien oireiden vuoksi, ja odottelen tuloksia.
Kipuja luustossa ja verihiutaleet vähissä, valtava uupumus ja verenvuotoja.
Kuinka selviydyitte alkushokista?
Kipuja luustossa ja verihiutaleet vähissä, valtava uupumus ja verenvuotoja.
Kuinka selviydyitte alkushokista?
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kipuja luustossa, uupumus vieläkin. Toteamisesta jo yli 2v. Hoidot käyty. Nyt yritän selviytyä siitä alkushokista. Päivän kerrallaan. Täältä löytynyt jonkun verran tukea.
sinua,löytäisitköhän tietoa palstalta http:/www,cancer,fi/keskustelut Odottaminen on kaikkein kurjinta,voimia sinulle.Maanantaina voi syöpäklinikalta neuvontapuhelimesta tiedustella.Tietty voit tunteista täälläkin keskustella :)
Oikeastaan olin itsekin aavistellut, että kaikki ei ole kunnossa, sillä tuo väsymys oli niin totaalista, mitä en ole koskaan kokenut. Samoin oudot yhtäkkiset verenvuodot kummeksuttivat.
Olen lukenut tätä palstaa ja hyvillä mielin todennut, että olette kuin yhtä suurta perhettä.
Mukavaa sunnuntain jatkoa!
väsymyksesi on helpottanut :)Mukavaa sunnuntaita sinullekkin :)
Noin vuosi sitten minulla alkoivat samanlaiset oireet.Melko pian pääsin sairaala hoitoon,ja siellä selvisi monien kokeiden ja erilaisten tutkimusten jälkeen,että myeloomasta on kysymys.Kun lääkäri vielä ilmoitti ennusteen,niin silloin kyllä iski shokki.olen aina ollut terve mies,en voinut ymmärtää,että minulle voi tulla syöpä?? tosin vaimoni kuoli n.kaksi vuotta sittenlymfoomaan.Nyt olen saanut erilaisia hoitoja mm.kantasolusiirto on minullr suoritettu.Kuitenkaan en vieläkään oikein ymmärrä,että kohdsllani on näin käynyt.Joku jo tällä palstalla ilmoitti,että kannattaa ottaa yhteyttä www.cancer.fi.Myös minä suosittelen sitä palstaa.Hoidot ja seuranta on se aihe mistä löytyy paljon lisätietoa.
Tsemppiä ja reipasta mieltä,itsesääliin ei kannata vaipua.