Itseruskettavat aineet?

Voiko mun ikänen käyttää sillasia`?
Nopeita vastauksia..
3590
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Käytä hyvä ihminen, kunhan et syö tai hiero silmiin.

Äänestä

...eihän niissä mielestäni ole mitään sellaista mikset saisi käyttää :) Ihan vinkkinä vaan että käytä kohtuudella ja noudata tarkasti ohjeita, olen itte möhlinyt niitten kanssa aika pahasti :D

Äänestä
  • No sehän on ainakin terveellisempää kuin tuo UV-säteilyn imeminen itseensä. Mut tosiaan, kuten yllä jo mainittukin, niin purkkien kanssa kannattaa aluksi lähteä varovasti liikkelle. Itse aloitin itseruskettavien käytön sävyltään melko vaaleasta ja pikku hiljaa aloin siirtyä tummempiin. Tosin aina välillä tulee niitä ihania läikkiä kun ei ole jaksanut rauhallisesti levitellä voidetta tai ei ole jaksanut kuivatella sitä kunnolla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


11 Vuotias kirjoitti:

Voiko mun ikänen käyttää sillasia`?
Nopeita vastauksia..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu