tuulimuna?

minkälaisia oireita liittyy tuulimunaan?
onko pahoivointia silloin ollenkaan? täällä on moni "pelotellut" sillä ja nyt alkoi pelottamaan itseäkin,ultrasssa en ole vielä käynyt.rv8
2455
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

no ei tod kaikkiin raskauksiin välttämättä kuulu pahoinvointi!

Äänestä

...oli tuulimunaraskaus 1,5v sitten, ja oli ihan "nomaalit" raskausoireet, oli pahoinvointia yms. Sitten tuli noin rv 8 pari tippaa vaaleanpunaista vuotoa, jolloin aloin aavistaa ettei kaikki ole kunnossa ja menin varhaisultraan, jossa sitten tuulimunaraskaus todettiin, ei siis näkynyt ultrassa muuta kuin sikiöpussi, ei sikiötä. Olisi kuulemma tullut itse ulos noin rv 12 mennessä ,ainakin yleensä käy niin. Mulle tehtiin lääkkeellinen raskauden keskeytys joka oli yhtä painajaista :-S

Äänestä

Kommentoi aloitusta


onko oireita? kirjoitti:

minkälaisia oireita liittyy tuulimunaan?
onko pahoivointia silloin ollenkaan? täällä on moni "pelotellut" sillä ja nyt alkoi pelottamaan itseäkin,ultrasssa en ole vielä käynyt.rv8

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu