tehoputkesta

katsoin 4-tahdin pakoputkea ja se oli pienempi ku mitä se pakoreika tulee koneesta, mahtaisiko tehoputki hyödyttää, ku ainakin ilman pakaria ei hirveesti ollu hyötyä, mut pikkusen pirteempi oli.
ku eihän nelarin pitäs tarvita vastapainetta.
2315
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

on pakoputken reiästä.
Killerillä putoaa jo 7hp:tä.

Äänestä

Samankokoinen reikä on paras, isompi alkaa taas jo heikentämään tehoja...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kiinanskode kirjoitti:

katsoin 4-tahdin pakoputkea ja se oli pienempi ku mitä se pakoreika tulee koneesta, mahtaisiko tehoputki hyödyttää, ku ainakin ilman pakaria ei hirveesti ollu hyötyä, mut pikkusen pirteempi oli.
ku eihän nelarin pitäs tarvita vastapainetta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu