12v tytölle?

Eli mitä vois antaa 12 vuotiaalle kummitytölle synttärilahjaks? Aina ollaan annettu 20€ ja joku karkkipussi samoin ne meidän tytölle ja ovat myös kummeja!

Haluttais antaa joku lahja kun yleensä aina annettu rahana! Eli jotakin vaatteita? onko pussilakana setti tyhmä lahja? Tykkää uida eli olisko uimahalliin lahjakortti? Vai Mitä ? Kaikki ideat tervetulleita :)
177147
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Olen ostanut huuto.netistä harvinaisia W.i.t.c.h vaatteita ja kirjoja tytölleni. Näin että tälläkin hetkellä oli hintahaarukkaasi sopiva uusi 20 euron Witch-laukku huuto.netissä. Tuo voisi olla todella kiva ja erikoinen lahja kummitytöllesi. Kassiin voit vielä pistää Witch-lehden tai vaikka karkkipussin.

http://www.huuto.net/fi/showitem.php3?itemid=58473387

Myös useita Witch-kirjoja on listattuna huuto.nettiin ja niitähän saa myös kirjakaupoista.

Geelikynät ja tussit joilla voi taiteille peiliin ja ikkunoihin kivoja kuvia on myös nyt kovassa huudossa. Ikkunatusseja myy ainakin Helsingissä pieni askarteluliike vastapäätä Scandic Simonkenttä hotellia simonkadulla, en nyt muista liikkeen nimeä.

12-vuotias voi myös pitää esimerkiksi Finnkinon lahjakortista jossa vaikka 5 lippua. Sellainen taitaa maksaa n.30 euroa.

Pucca hahmo on myös aika suosittu hahmo. Pucca koulutarvikkeita myy ainakin Citymarket.

Uimahallin lahjakortti voi olla hieman tylsä lahja. Pussilakanasettikin on ihan kiva jos aiheena on jokin tytön suosikkihahmo!

Äänestä
  • Kiitti. Kyllähän se kummityttökin tykkää noista w.i.t.c.h jutuista :) Oli ihan kiva idea mut se on niiin kova fani että sillä on KAIKKI ne lehdet ja erikoispainokset mitä nyt on tullut samoin jonkunlainen laukkukin on :) mutta käyn kattomassa huutonetistä ton kohteen minkä laitoit. Jätän sen uimahallikortin ostamatta :)
    Voipi olla että käyn hakemassa noi finnkinon liput, ja sit jos ostais witch pussilakana setin jos semmosia löytyis jostakin, oma tyttö sano että on nähnyt niitä kaupassa :) pitää katella!!

    Lisää lahjaideoita saa ehdotella :)

    Äänestä

  • ketjunalottaja :) kirjoitti:

    Kiitti. Kyllähän se kummityttökin tykkää noista w.i.t.c.h jutuista :) Oli ihan kiva idea mut se on niiin kova fani että sillä on KAIKKI ne lehdet ja erikoispainokset mitä nyt on tullut samoin jonkunlainen laukkukin on :) mutta käyn kattomassa huutonetistä ton kohteen minkä laitoit. Jätän sen uimahallikortin ostamatta :)
    Voipi olla että käyn hakemassa noi finnkinon liput, ja sit jos ostais witch pussilakana setin jos semmosia löytyis jostakin, oma tyttö sano että on nähnyt niitä kaupassa :) pitää katella!!

    Lisää lahjaideoita saa ehdotella :)

    Hei taas!

    Noita w.i.t.c.h pussilakanoita myy Vapaa Valinta/Tarjoustalo. Tarjoustalosta olen ostanut isoja w.i.t.c.h rantapyyhkeitä.

    Anttilassa nähtiin juuri w.i.t.c.h penaali ja Anttilassakin on joskus ollut niitä lakanoita.

    Jos kummityttösi on iso witch-fani hänellä voi hyvinkin olla tuo lakanasetti koska niitä on jo ollut myynnissä useamman vuoden.

    Äänestä

  • Yleensä 12-v tytöttöjen mielestä nuo olisivat ehkä hieman noloja ja lapsellisia äitiliini 82

    Äänestä

heips olen itsekin 12-vuotias ja en ole saanut kummeiltani kummilusikkaa ja toivoisin sitä kovasti...
tässä muita ehdotuksia:
-uimahallin kausikortti
-koru esim.kalevalan
-kirja

Äänestä
  • Ei ehkä olla ostamassa uimahallin KAUSIKORTTIA! sehän maksaa VAIN 500€uroa!
    Kalevala koru käy enemmän rippilahjaksi
    ja kummilusikka Sillon kun lapsi kastetaan!
    Ja kirja on liiian tylsä :)

    Mut kiitti ideoista vaikka ne huonoja olikin!

    Äänestä

  • hei 12v- tyttö!! kirjoitti:

    Ei ehkä olla ostamassa uimahallin KAUSIKORTTIA! sehän maksaa VAIN 500€uroa!
    Kalevala koru käy enemmän rippilahjaksi
    ja kummilusikka Sillon kun lapsi kastetaan!
    Ja kirja on liiian tylsä :)

    Mut kiitti ideoista vaikka ne huonoja olikin!

    lol

    Äänestä

12-vuotias olisi varmaan tyytyväinen lahjakorttiin esim. seppälään. Toinen mukava olisi varmaan joku pöytäpeli, mikäli hän tykkää pelailla. Tuon ikäisistä vaatteet, pussilakanasetit, verhot ym. ovat tylsiä, lahjan pitää olla ns."käyttötavaraa. Ja jos hän tykkää uida, niin täällä päin ainakin 10 kerran kortti maksaa 15 e ja kausikortti 50 e.

Äänestä

Yhä harvemmat 12-vuotiaat tytöt tykkää näistä witch jutuista, mutta joku muu kivan värinen lakanasetti olis ok, johonkin suureen kylpylään lahjakortti? Hajuvesi, voisit ottaa vähän selvää millaisia elokuvia kummityttösi tykkää katsoa. Laavalamppu, oma tyttäreni tykkäsi kun sai viime jouluna.. se on tunnelmallinen ja niitä on monenmoisia !

Äänestä
  • Victoria Secret on trendissä nyt ja olen itse 12. Meidän luokalla melkein jokaisella tytöllä on sen merkkinen hajuvesi. Kylpylälahjakortit ovat ihania. samoin vaatelahjakortit. Lakanaseteistä ei hirveästi välitetä ellei ne ole tytön tyyliin ja sisustukseen sopivia

    Äänestä

laavalamppujakin saa todella anttilasta jopa 20eurolla.

Äänestä

Hei!

Eräs luokallani oleva tyttö pyysi minut hänen syntymä päivilleen enkä tiedä yhtään
mitä ostan hänelle.

Äänestä
  • Anna jtn siihen liittyvää mistä tyttö tykkää

    Äänestä

Yksi mahdollisuus voisi olla vaikka jotain kynsisettejä misä on lakkaa, tarroja ym.

Myös hajuvedet voisi kiinnostaa, tai vaikkapa huulikiiltoa. Ihan jotain ripivärejä, meikkivoitaia sun muuta ei kannata ostaa viel tuonikäiselle tytölle.

Onnea lahjan etsintään!

Äänestä

No kun kerran tunnet hänet niin tiedät mitä hän haluaisi. Kysy häneltä mitä hän olisi aina halunnut. Ja no tietty oman artistin fanituotteita. Ja lehtiä ja akuankat sopii kaiken ikäisille. Suosittelen kyllä todella paljon lahjakorttia! Ja meikit, hajuvedet yms. Lelujakin voisi tuoda, mutta jotain haastavampia ja herkempiä! :) Esim Sylvian Families, tai Pullip. Kamera, puhelin.

Äänestä

www.lahjaehdotus.com Katsoppa tuolta vinkkejä, löytyy vaikka millä mitalla :)

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Synttäri Lahja! kirjoitti:

Eli mitä vois antaa 12 vuotiaalle kummitytölle synttärilahjaks? Aina ollaan annettu 20€ ja joku karkkipussi samoin ne meidän tytölle ja ovat myös kummeja!

Haluttais antaa joku lahja kun yleensä aina annettu rahana! Eli jotakin vaatteita? onko pussilakana setti tyhmä lahja? Tykkää uida eli olisko uimahalliin lahjakortti? Vai Mitä ? Kaikki ideat tervetulleita :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu