JAG tänka vi har har nog av Helsingfors medborgarskap! Den här dum idioten prövar till stjäla vår landa. De er fattig tiggare och vi er rik härskaren! De skulle bli bort från vår landa eller vi vill slå sönder dem! Sibbo! Sibbo! Sibbo!
vi har har nog av Helsingfors medborgarskap!
Sibbo!
51157
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Suomessa asumme.
Ruotsi on Suomen virallinen kieli myös. Ihan täysin tasavertainen Suomenkielen kanssa.
Kyllä olet pässi. Jos osaisit edes hiukankin toista virallista, niin olisit huomannut kuinka kultivoitua ja kaunista ruotsinkieltä aloituksessa käytettiin.
Ei voi kuin pahoitella ja säälittävääkin on. Et päässyt jyvälle pienestä ironiasta sun muusta. Kyllä stadilaiset sen ymmärsi, mutta ei nähtävästi hesalaiset.
Ei ollut hyvää kieltä, eikä kaunista luettavaakaan. Kyllä ruotsinkielen vielä kestää, jos sitä joku osaa kirjoittaa (tai vaikka puhuakin). Mutta tuollaista tekstiä kuin aloituksessa oli, ei porsaskaan halua lukea. Stadilaisista puhumattakaan.
Kyllä ruotsinkielistenkin olisi kannattanut siellä "äidinkielen" tunnilla kuunnella opettajaa.
De flesta företag i båtbranchen har i tiderna uppstått antingen i en källare, i ett bilstall eller i en övergiven lada. Det är roligt att få brev och det är viktigt att kunna kommunicera med väljarna. Val av ledamot i direktionen för djurgården, ut som röstar för Sibbo-inkorporeringen.