Tämä ei ainakaan päde minuun. Olen kalat nainen, ja ajoittain erittäin aggressiivinen, vihainen ja riidan aloittaja.
kalat rauhanrakentajia ?
7
1769
Vastaukset
- KaLamiees
täällä.Osaan haastaa riitaa ja olla erittäin agressiivinen.
Syy riitaan voi olla todella olematon.
Jos joku tulee MULLE haastamaan todellista riitaa, tappelun tullessa taidan olla ainoa,joka pyytää muita aloittamaan ja itse lopetan touhun varman harkituin teoin. ;)
Usein tyydyn olemaan hiljaa,vaikka tekisi mieli sanoa muutama valittu sana jollekin ärsyttäväl tyypil,vaikka sisälläni kiehuisi.
Säästän silloin energiani hyödyllisempään.
Rauhanteot ja selvittelyt myös onnistuu..riippuu ihan millä päällä on sattunut heräämään. - <¤)))))><
Siviilipalvelusta vielä 17 päivää jäljellä..... Tiedä sitten..?=D En ehkä pasifisti ,mutta miltei!
- vetää
helposti herneen nenään, ja suuttuu suht´ helposti. Koska kalat on herkkiä, sen voi muut tulkita väärin... Hyökkäyshän on paras puolustus!! Ehkä olet nuori? Minä olin parikymppisenä hieman heikkohermoinen. Mutta hieman ikää lisää saaneena pitkäjännitteisyyttä on tullut todella paljon lisää.
- MarsKala
... täältä löytyy myös aggressiota!
Olen Kala-nainen ja syntymäkartallani on Mars-Aurinko -yhtymä, joten GRRRR.... minusta tulee Taistelu-Kala heti, kun joku ryppyilee :)
Onneksi - Kalathan ovat muuten sellaisia nössöjä; itsellänikin aina yrittää tuo Kala-kvaliteetti rynniä päälle konfliktitilanteessa, mutta onneksi Mars-planeetta tulee apuihin...
Luin mielenkiinnolla muiden Kala-ihmisten kommentteja; onkohan teillä kaikilla Mars tai Uranus haasteellisessa kulmassa kartoillanne?
Oletteko tehneet/nähneet omaa karttaanne koskaan?- tehty..
se on liian hapokasta. =)
- Maaliskuun Idus
Syntymäkartta on, mutta valitettavasti en osaa sitä vielä tulkita, siispä en tiedä noista haasteellisista kulmista. Kalaimmeinen, nousurapu, ja kuu kauriissa.
Jokainen kai meistä osaa raivostua kunhan aihe vain on oikea, mutta sanoisin kyllä olevani enimmäkseen rauhanrakentaja. Tosin sekin ominaisuus saatta johtua kaloille tyyppillisestä eskapismista, eli olen vähän allerginen riitelylle. Nollasta sataan mut saa hiiltymään sekunnissa muutamat asiat, kuten epäoikeudenmukaisuus ja valehteleminen. - Melissa
olen tehnyt syntymäkarttani ja tutustunut siihen jokseenkin, lähinnä muiden planeettojen vaikutuksiin kylläkin. Löytyy Oinasta paljon ja on laskettu hallitsevaksi merkiksi Oinas, jonka jälkeen Jousimies. Tuo Oinas-vaikutus varmaan selittää paljon luonnettani..varmaan ainakin tuota tulisuutta ja suorasanaisuutta :P
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1035708Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652552Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2391542- 941323
- 1241077
- 66837
- 64833
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8811- 71762
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17731