kalat rauhanrakentajia ?

maapette

Tämä ei ainakaan päde minuun. Olen kalat nainen, ja ajoittain erittäin aggressiivinen, vihainen ja riidan aloittaja.

7

1758

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • KaLamiees

      täällä.Osaan haastaa riitaa ja olla erittäin agressiivinen.
      Syy riitaan voi olla todella olematon.
      Jos joku tulee MULLE haastamaan todellista riitaa, tappelun tullessa taidan olla ainoa,joka pyytää muita aloittamaan ja itse lopetan touhun varman harkituin teoin. ;)
      Usein tyydyn olemaan hiljaa,vaikka tekisi mieli sanoa muutama valittu sana jollekin ärsyttäväl tyypil,vaikka sisälläni kiehuisi.
      Säästän silloin energiani hyödyllisempään.
      Rauhanteot ja selvittelyt myös onnistuu..riippuu ihan millä päällä on sattunut heräämään.

    • <¤)))))><

      Siviilipalvelusta vielä 17 päivää jäljellä..... Tiedä sitten..?=D En ehkä pasifisti ,mutta miltei!

    • vetää

      helposti herneen nenään, ja suuttuu suht´ helposti. Koska kalat on herkkiä, sen voi muut tulkita väärin... Hyökkäyshän on paras puolustus!! Ehkä olet nuori? Minä olin parikymppisenä hieman heikkohermoinen. Mutta hieman ikää lisää saaneena pitkäjännitteisyyttä on tullut todella paljon lisää.

    • MarsKala

      ... täältä löytyy myös aggressiota!
      Olen Kala-nainen ja syntymäkartallani on Mars-Aurinko -yhtymä, joten GRRRR.... minusta tulee Taistelu-Kala heti, kun joku ryppyilee :)
      Onneksi - Kalathan ovat muuten sellaisia nössöjä; itsellänikin aina yrittää tuo Kala-kvaliteetti rynniä päälle konfliktitilanteessa, mutta onneksi Mars-planeetta tulee apuihin...
      Luin mielenkiinnolla muiden Kala-ihmisten kommentteja; onkohan teillä kaikilla Mars tai Uranus haasteellisessa kulmassa kartoillanne?
      Oletteko tehneet/nähneet omaa karttaanne koskaan?

      • tehty..

        se on liian hapokasta. =)


      • Maaliskuun Idus

        Syntymäkartta on, mutta valitettavasti en osaa sitä vielä tulkita, siispä en tiedä noista haasteellisista kulmista. Kalaimmeinen, nousurapu, ja kuu kauriissa.

        Jokainen kai meistä osaa raivostua kunhan aihe vain on oikea, mutta sanoisin kyllä olevani enimmäkseen rauhanrakentaja. Tosin sekin ominaisuus saatta johtua kaloille tyyppillisestä eskapismista, eli olen vähän allerginen riitelylle. Nollasta sataan mut saa hiiltymään sekunnissa muutamat asiat, kuten epäoikeudenmukaisuus ja valehteleminen.


      • Melissa

        olen tehnyt syntymäkarttani ja tutustunut siihen jokseenkin, lähinnä muiden planeettojen vaikutuksiin kylläkin. Löytyy Oinasta paljon ja on laskettu hallitsevaksi merkiksi Oinas, jonka jälkeen Jousimies. Tuo Oinas-vaikutus varmaan selittää paljon luonnettani..varmaan ainakin tuota tulisuutta ja suorasanaisuutta :P


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      195
      6798
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      159
      1996
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1658
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1370
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      55
      1208
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      48
      1074
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      99
      1035
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      6
      957
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      251
      934
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      899
    Aihe