Olisitko niin ystävällinen ja katsoisit paria mieltäni askarruttavaa seikkaa? Ensinnäkin onko uusi lapsi näköpiirissä vai unohdanko koko jutun? Toiseksi työkuvioihin toivoisin muutosta. Tämä paikka on ihan hyvä, mutta puuduttaa kun kehitysmahdollisuuksia ei ole. Näyttääkö ruoho vain vihreämmältä aidan takana?
Arvostan jos jaksat vastata minulle. Aurinkoa ja iloa alkusyksyysi!
Arvostan jos jaksat vastata minulle. Aurinkoa ja iloa alkusyksyysi!
Vastaukset 2
Vanhimmat
Lapsi voi olla mahdollinen, mutta tilanne nyt ei ole paras mahdollinen, sinun pitää miettiä mitä haluat oikeasti, eikä vain miltä juuri nyt tuntuu.Jotain ristiriitaa liittyy ajatuksiisi tässä, en tiedä mitä, mutta et ole oikein selvillä perimmäisistä päämääristäsi ehkä itsekään.
Työ tulee muuttumaan jollain lailla, jos ei muuttoa, niin paikkakunta vaihtuu työn puolesta ainakin. "Kituuttelua" jatkuu jonkin aikaa, sinun pitää ensin kypsyä ajatukseen ja sitten tapahtuu.
Olet hiukan kärsimätön ja sinusta ehkä tuntuu, ettei mikään luista.
Se on kumminkin väliaikaista, vaikka onkin kestänyt suht pitkään.
Niin sekavissa ajatuksissa tässä mennään. Pitää miettiä...
Tuo työasia on positiivista. Uskon että olen valmis muutokseen.
Kiitos.