Onko se ihan normaalia, että narttukoira nylkyttää ihmisen jalkaa niiku uroskoirilla on tapana???
Tää meijä 1,5vee narttu kävi jalkaan kii ja senku nylkytti ja sitte se sai kiksitkii siinä... äärgh!! Menee järki!
Onko sillä hormoonit ihan sekasin?? Juoksut sillä oli vasta muutama kuukausi sitten..
Tää meijä 1,5vee narttu kävi jalkaan kii ja senku nylkytti ja sitte se sai kiksitkii siinä... äärgh!! Menee järki!
Onko sillä hormoonit ihan sekasin?? Juoksut sillä oli vasta muutama kuukausi sitten..
Vastaukset 8
Vanhimmat
Se yrittää alistaa.
keskinäiseen kuka on kuka kamppailuun. Kitke reippaasti tuhmat tavat huut helvattiin!!!
on selvää dominanssikäytöstä. Sitä tapahtuu myös isommissa laumoissa eli voimakkaat, hallitsevat nartut alistavat tuolla tavalla lauman alemmalla asteella olevia narttuja ja jopa uroksia.
Kannattaa kieltää tiukasti ja siirtää koira pois.
meilläkin vanha narttu nylkyttää kun häkkiin päästä sen pennun...pentu on 1,5 vuoden ikäinen.olen käskeny tiukasti ja narttu on vähentäny nylkyttämistä
Kiitti vastauksista!
iso pehmolelu ja tarjoa sitä alistettavaksi, sitten se jättää sinut rauhaan kun sillä on puuhaa sen lelun kanssa. Meillä ainakin tehosi, eikä enää edes yritä mitään nylkytellä enää. Loppui kun aikuistui tämä meidän koira. ;)
vain kiellät sitä koiraa, etkä tuhlaa rahojasi mihinkään pehmoleluihin. Meillä oli sama ongelma, ja lähti kun vain kiellät ja irrotat koiran itsestäsi sen näin tekiessä.
että olet sille täysi nolla!Karua mutta totta.