Melko tyhjät kesälistat

Tulin kesätöihin G4S:lle ja mua ottaa päähän kun tunteja saa listaan jotain 50! "Joo, koetetaan laittaa lisää.." Muutamilla muillakin kesätekijöillä on sama ongelma. TYöni olen hoitanut tunnollisesti. Rahan takia tulin töihin enkä fiilistelyn. No, tiedän ainakin mihin firmaan en ensi kesänä pyri.
Palkka kuitenkin tulee oikein ja ajallaan, että jotain hyvääkin. Onko muilla firmoilla samoja ongelmia?
4867
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ennen kuin menee töihin, on hyvä sopia kirjallisesti tuntumäärä/kk, ja laskea että tienaako siinä mitään. Toinen vaihtoehto on tivata paperille kuukausipalkka oli töitä tai ei.

Äänestä

Et o vissiin mielistelly tarpeeks esimiestäs. Täytyy kato olla näkymätön, hajuton, mutta tuntua hyvälle esimiehen egolle, jos täyden listan haluaa...

Sit meil on kaupat ja piirit täynnä noita salibandynpelaajia, joilta viedään voimankäyttövälineet mennen tullen käsistä.

Äänestä
  • parantamisen varaa. Muista käyttää paljon sylkeä ja toiset tykkää siitä että hampaat suojataan huulilla. Voit myös yrittää syväkurkkua, mutta siinä tulee helposti leuat kipeeksi. Kannattaa opetella myös joitakin rivoja sutkauksia ja tarinoita. Vartiointihan on pitemmän päälle puuduttavaa hommaa joten esimiestä tulee viihdyttää myös tälläisillä älyllisillä tempuilla. Onnea yritykselle. Kerro miten homma etenee.

    Äänestä

Otappa kuule työspimus kauniiseen käteen ja lue mitä siinä sanotaan.En viitsi tässä paljastaa kaikkia kohtia työsopparia koskien,mut lue sieltä.Vakituisille laitetaan täydet listat ja ne ylimääräiset tunnit mitä jää, laitetaan kesäduunareille. Firmahan ei kannattaisi jos vakkarit tekis vajanaista listaa ja niille joutuu kuitenkin maksamaan täyttä kuukauspalkkaa. Näin se vaan menee. Elämä ei oo aina helppoo, mut tänkin yrityksen on tuotettava voittoa, jotta se pysyy pystyssä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


-M- kirjoitti:

Tulin kesätöihin G4S:lle ja mua ottaa päähän kun tunteja saa listaan jotain 50! "Joo, koetetaan laittaa lisää.." Muutamilla muillakin kesätekijöillä on sama ongelma. TYöni olen hoitanut tunnollisesti. Rahan takia tulin töihin enkä fiilistelyn. No, tiedän ainakin mihin firmaan en ensi kesänä pyri.
Palkka kuitenkin tulee oikein ja ajallaan, että jotain hyvääkin. Onko muilla firmoilla samoja ongelmia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu