hei kaikille!!! okei jutun nimi on kiusaajat!!! olen ite ollu koulukiusattu ja tiedän mitä päässänne liikkuu!!! kosto ei oo oikee reaktio!!! kertokaa kiusaajista opettajillee, vanhemmille tai kavereille niin asia pitäis ratketa puhumalla!!! olin ite tyhmä kun en kertonut kellekkään kun pelkäsin vasikan mainetta mut olkaa te järkevii älkääkä saako samoja traumoja ku mä sain vaan käryttäkää ne ni se kiusaus loppuu!!!
kiusaajat kusee!!!
steku
4260
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
tuo ei tiiäkkö auta...ainakaa täällä...mä oon kokeillu kaikkea niihi...rehtorii opee kaikkee...mut ei siinä mitää....meitsi nauraa viimesex!kosto on jo mietitty nääs! ;)
Ootko varma et haluut kostaa.. mulla on oma pikku tarina mun omista kouluajoista. Mut en jaksa kirjottaa sitä tähän ku kirjotin sen jo toiseen paikkaan: http://keskustelu.suomi24.fi/show.cgi?category=106&conference=3000000000000010&posting=22000000000481878 . Mun mielestä kosto ei ole hyvä ratkaisu.
no jos ei auta nii kostavaa... jos se kerran on nii hauskaa olla samanlainen ku ne vitun kiusaajat nii anna palaa!!! olen ite kiusattu kun oon rasisti ja hevari... voin sanoo et kadun vieläkin kun pistin niit kiusaajii päähän ja sain sillasen maineen et huhhuh!!! nyt en oo muutamana vuonna ku yrittäny päästä täst vitun pahis maineest ku kaikki kaverit sattumoisin pelkää mua!!!
Mun mielestä ei ole lainkaan ihmeteltävää jos jotain pidetään pahiksena jos se on rasisti. Millä tavalla sä koitat päästä pois siitä pahismaineesta? Kannattas ehkä muuttaa asenteita erilaisuuteen.. Hevari sä taas mun mielestä saat olla ihan vapaasti (vaik oonki hoppari).
Mä olen huomannut et kiltit ihmiset saa paljon parempia kavereita kuin kovikset. Ehkä sekin voisi olla yksi ratkaisumahdollisuus. Tosin harva uskaltaa olla kiltti koska luulee et kiltti = nössö tai jtn vastaavaa.
Voisit myös puhuu ihmisten kaa ja koittaa saada ne ymmärtään et sä et ole pahis (tosin jos oot oikeesti pahis ni se voi olla aika vaikeeta;).. Mut niin mä ainaki alkaisin ongelmaani purkaan.