MITÄ ONKO JOKU

sairastuttuaan? kuulin siitä toisella palstalla. miten se voi olla mahdollista? kuinka rikkaaksi sitä voi tulla ja miten pitkään niistä rahoista saa nauttia? elinikä lienee sitten myös lyhentynyt, vai saako rahaa siitä että keuhkot vähän pihisee?
1220
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

kun sai suuren perinnön tädiltään. Kyllä se on mahdollista. En tiedä pihisikö tädin keuhkot mutta perinnönsaaja suupielet nousi korviin asti.
On myös päättänyt nauttia rahoista.
Kuinka rikkaaksi voi tulla,kysyit? se riippuu perinnön suuruudesta tietenkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


RIKASTUNUT kirjoitti:

sairastuttuaan? kuulin siitä toisella palstalla. miten se voi olla mahdollista? kuinka rikkaaksi sitä voi tulla ja miten pitkään niistä rahoista saa nauttia? elinikä lienee sitten myös lyhentynyt, vai saako rahaa siitä että keuhkot vähän pihisee?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu