Vatsa kuralla

Mistäköhän mahtaa johtua,kun on masu jo toista-kolmatta vkoa kuralla? Voiko olla vauvalle haittaa? Vkoja nyt 15 5.
1406
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

jos sinulla tulee kaikki imeytymättömänä läpi..silloin ei riitä sikiölle tavaraa välttämättä tarpeeksi. Mutta jos et itse ole muuten heikossa kunnossa tai esim. laihdu suuria määriä, ei sen pitäisi sen kummemmin olla vaarallista. Tietysti se riippuu mikä tuon ripulin aiheuttaa..voi olla joku sairauskin tietysti. Sinuna ottaisin selvää, kun on noin kauan jatkunut. Apteekista voi hommata ripuliin ilman reseptiä Osmosalia. Se voisi auttaa tasapainottamaan tilannetta. Voi käyttää raskauden aikana.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ruikuli kirjoitti:

Mistäköhän mahtaa johtua,kun on masu jo toista-kolmatta vkoa kuralla? Voiko olla vauvalle haittaa? Vkoja nyt 15 5.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu