En usko että todellakaan olen ainut, jolla seksi-elämä on muuttunut raskauden myötä. Olen vasta n.puolessa välissä raskautta, mutta silti tuntuu että seksi on jo nyt sellaista "pikaista"
Alku raskauden aikana sain todella helposti orgasmin, mutta nyt tuntuu etten saa millään yhdynnässä..mistä lie sitten johtuukaan? Minusta, miehestä vai raskaudesta..?
Alku raskauden aikana sain todella helposti orgasmin, mutta nyt tuntuu etten saa millään yhdynnässä..mistä lie sitten johtuukaan? Minusta, miehestä vai raskaudesta..?
Vastaukset 3
Vanhimmat
Tosin meillä muutos on sellane et seksiä ei ole... Pahoinvointi loppu vasta muutama viikko sitte (ympärivuorokautinen) ja nyt ei vaa tee mieli. On sitä muutaman kerra harrastettu, mut tuntuu et koko alapää on "kasvanu umpee", joteki tosi turvonnu. Ei sinne mitää meinaa mahtuu!! Muute kyllä nyhjään kyljessä kokoaja kerjäämäs hellyyttä. ONNEX on ymmärtäväinen ihana mies:)
eipä oikeen ole seksiä meilläkään, johtunee väsymyksestä (molempien),työstä ja remontista...
eipä tuo niin kamalasti haittaa kun hellyyttää on muuten oikein paljon =) onneksi mies tykkää halia yhtä paljon kun minä...tai ainakin ymmärtää tarpeeni olla lähellä.
Meilläkin on seksin määrä kokenut suorastaan "konkurssin"... ;) (Johtuu kai osin siitä, että aiemmin on oltu todella aktiivisia asian suhteen...)
Itse olen jo neljättä viikkoa sairaslomalla pahoinvoinnin takia, ja tätytyy sanoa, että tämän kuvotuksen kanssa ei todellakaan tee mieli ajatella minkäänlaista rytkytystä tai ähistelyä!
Mies on heittänyt välillä muutamia nasevia kommentteja asiasta, mutta vain leikillään - ymmärtää onneksi tilanteeni ja tyytyy pitämään lähellään. Pikkuhiljaa tuntuu, että olo alkaa olla paranemaan päin ja uskaltaa taas jo vähän ajatellakin jotain seksiin liittyvää...
Raskaus muuttaa parisuhdetta todella monella tavalla ja tämä on yksi niistä. Onhan lapsen saaminen tunnetusti yksi elämän suurista kriiseistä... ;)
Tsemppiä tytöt - kyllä se tästä vielä iloksi muuttuu!