Tässä on vaimon kanssa pähkäilty Skodan ja Ladan välillä ja vaimo sanoi että Skoda Octavia on voittanut jonkun parivertailun Puolassa. Lopputulos oli:
1. Skoda Octavia 134p. (suurempi takakontti)
2. Lada Kombi 133p. (parempi laatuvaikutelma)
Nyt onkin kysymys Skodisteille:"onko tuo Ladan laatuvaikutelma paljon parempi, vai pärjääkö Skodan kanssa näin arkikäytössä?".
Vaimo haluaisi Ladan joka on hieman sporttisempi, mutta itse haluaisin ajaa autolla joka ei aiheuta liikaa kateutta naapureissa.
1. Skoda Octavia 134p. (suurempi takakontti)
2. Lada Kombi 133p. (parempi laatuvaikutelma)
Nyt onkin kysymys Skodisteille:"onko tuo Ladan laatuvaikutelma paljon parempi, vai pärjääkö Skodan kanssa näin arkikäytössä?".
Vaimo haluaisi Ladan joka on hieman sporttisempi, mutta itse haluaisin ajaa autolla joka ei aiheuta liikaa kateutta naapureissa.
Vastaukset 13
Vanhimmat
lääkkeesi (taas kerran)
SIIS hänen tautiin ei oooo lääkettä!
Se ainakin on varmaa. Karvaperseasennetta.
Totta joo. Valintasi on ilman muuta Lada. Ei tule yhtä usein samanlaista vastaan. Ladaahan myydään vuodessa vain saman verran kuin jotain mersun luksusmaasturia...
Octavia taas alkaa olemaan yksi yleisimmistä automalleista maanteillämme.
Kaikki alipalkatut hiiret lukee rillit huurteessa testitaulukoita ja epävarmuuksissaan hankkii skoodia ja korollia. Niitä sitten onkin kaik paikat tukossaan.
Me karvapersemiehet kuljetaan omia polkuja ja valitaan Lada.
Jos ne on mielestäsi suurinpiirtein samalla viivalla, niin osta ihmeessä Lada: sehän on melkein puolta halvempi (vrt Octavian halvimpaan karvahattumalliin) ja saman testin mukaan varmaan säilyttää arvonsakin paremmin.
Miksi ostaa Ladaa kalliimpi auto, joka myydään Audina ja hyvitetään Ladana?
sängyssä. Tätini kehui Ladamiestään, joka päätti rakastelun aina mojovaan pieruun.
Itse omistin farkut molemmilta merkeiltä tuossa 90-luvulla ja täytyy sanoa että Lada vie voiton. Skoda oli ehkä hieman nuorekkaampi, mutta ihmeellistä muotoilua? Lada taas taattua peruslaatua ja varma talvikävijä.
Kaikkea saa lukea.Onko Lada vielä ostettavissa-rahalla.Kuljetkos lasit huurussa,käy katsomassa skodan sivuja.Voittanut kaikki testit-kymmenissä maissa.Niin en tosian nähnyt Lada
luottelossa-ei kai voi verrata samana vuonnakaan.
Olen sitä mieltä että ladan kaverit-autot testeissä
saattaa löytyä Puolasta tai venäjällä.
ovat meitä miehiä paremmin perillä tyyliseikoista. Usko siis vaimoasi; Lada sopii sinulle paremmin!
Niin mä luulen, että se olisi parempi valinta sulle. Jää sitten rahaa muuhunkin elämään.
Asiasta toiseen. Harrastaako vaimosi bondagea?