Hei, kertokaas minulle, erittäin huumenegatiiviselle ihmiselle ekstaasista. Lähinnä haluasin tietää miksi jotkut sitä käyttävät? Minkälaisia vaikutuksia sillä on/mahdolliset haittavaikutukset? Epäilen että eräs lähipiirissä oleva ihminen käyttää ja haluaisin tietää asiasta. Esim. jos joku ihminen käyttää ekstaasia huomaako sitä? Ja jos niin mistä?
ekstaasi
aropupu
31060
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ekstaasi narkkarit on täriseviä, vainoharhasia, hokee vittu on hyvä olo TOSI hyvä olo, silmät on n. 4kertaa isommat, suusta tulee vaahtoa, näkee punaisia elefantteja joka puolella.. jne.
Jo yksi ekstaasi nappi tuhoaa n.50% aivoista!
älä välitä mitä tuo äskeinen on sulle vastannut. joku narkki varmaan.
MUTTA mitä nyt olen sivusta katsonut mitä siinä tapahtuu on se että tyypeille tulee kova halu tehdä jotain, bilettää ja touhuta kaikenmoista.
Sitte ne näkee ja tuntee erilaisia hallusinaatioita. Esim. yksi tyyppi konttasi lattialla ja selitti että lattia lainehtii ja pelkäsi hukkuvansa jos tulee huoneeseen sisään. Luuli että lattia on vettä tai uima allas =)
Että sellasta.
Sitte pojat veti sauhut eivätkä enää jaksaneet lähteä minnekään vaan istuivat kiltisti sohvalla ja katsoivat televisiota =)
Eli jos oot vahingossa ottanut jotain HUUMETTA ja tekee mieli mennä sekoilemaan/riehumaan paikkoja rikkomaan niin hanki tasapaino tilanteeseen polttamalla kunnon kannabis sauhut niin olosi kevenee =)
Täällä kyllä osataan kertoa kaikki niin eri tavalla. Itse muutaman kerran koittaneena, voin kertoa.
-Mikään maan päällä ei voi saada samanlaisia euforioita aikaan kuin tuo aine. Tunteita on mahdoton selittää. Miltä kuulostaa olo, mahtavaa mahtavempi ?
-Rakastat kaikkea, kavereita, ympärillä olevia ihmisiä, asioita, kaikkea. Mikään ei ole huonosti.
-Näet jänniä, hyvältä näyttäviä näkyjä.
Sitä ei oikeasti osaa kukaan selittää ja siitä on turha kysyä. Se pitää itse kokea, mutta pitää myös muistaa että se kannattaa pitää siinä viihde käytössä. Muutenkaan nipsut eivät toimi kunnolla, jos niitä liian usein syö. Toleranssi nousee heti ekalla kerralla reilusti, elikkä jos ensimmäisenä iltana otat yhden, seuraavana on otettava jo kaksi että saat edes lähellekkään samoja oloja. Itse otan arviolta kerran- kaksi kahden kuukauden aikana ja hauskaa on :)