Mitä ootte ihmiset mieltä sellaisesta kaverista, jonka kanssa on fyysisessä kontaktissa intohimoisesti, mutta ilman tunteita? Onko muilla kokemuksia siitä, että kaksi sinkkukaveria tyydyttävät toistensa halut silloin, kun tekee mieli? Mielestäni sinkkuilu on tylsää ilman seksiä.
mitä mieltä
"kaveriseksistä"?
3812
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Tutun ja turvallisen kaverin kanssa kaveriseksi on paljon terveellisempi tapa saada läheisyyttä ja lämpöä kuin juosta kukasta kukkaan. Sinkkuus luo paineita, että täytyy koko ajan olla iskemässä ja etsimässä sitä paria. Kaveriseksissä ei ole sitä ongelmaa ja silti kumpikin voi rauhassa rakastua siihen oikeaan.
parasta mitä voi toivoa, mutta pitää todellakin olla varma ettei ole tunteita toiseen muuten kuin platonisesti tai voi tulla takkiin ja pahasti ja samalla voi mennä hyvä ystävyyskin. Mutta toivotan onnea jos olet tuollaisen kamun löytänyt! Kannattaa!
Ainakin tällä hetkellä, joo tunteita ei saa päästää valloilleen ettei jää loukkuun!