Halo3 pettymys!

Täydellinen pettymys tämä uusi Halo3. Röpögrafiikkaa, pari uutta huonosti suunniteltua asetta ja kulkuvälinettä, kehno ja ennalta-arvattava juoni. Huoh. Harmillista. Mutta mitä voi odottaa keskinkertaisen pelitrilogian kolmannelta osalta - pelkkää kuraa.
5574
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

"Täydellinen pettymys tämä uusi Halo3. Röpögrafiikkaa, pari uutta huonosti suunniteltua asetta ja kulkuvälinettä, kehno ja ennalta-arvattava juoni. Huoh. Harmillista. Mutta mitä voi odottaa keskinkertaisen pelitrilogian kolmannelta osalta - pelkkää kuraa."

Jep jep, mistäs näin keksit? ketuttaako?
Juonestahan ei ole kerrottu mitään ja grafiikka on upeaa. Yksinpelikampanja on visusti salassa pidetty asia joten pidäppäs pienenpää melua.

Äänestä
  • ...4 pelaajan co-opista, eli tarinan pelaamista 4 pelaajan voimin.

    Ai niin, mutta eihän pleikkaripojat osaa tuota arvostaa kun edes mielikuvituskavereita ei ole ihan noin montaa (eikä märissä unissa vierailevaa Ken-Setää lasketa) :)

    Äänestä

muuta kuin röpöä ja yksinkertaista putkimaisesti liikkuvaa vellipyllypeliä.

Äänestä

Halo 1 oli oikeastaan pelielämys, monta kertaa läpi vedin.
Halo 2 menin läpi ajattelematta eikä mitään ihmeellistä, koska oli aivan samanlainen kuin 1:nen.
Joten Halo 3 alkaa varmaa sitten puuduttamaan.

Grafiikka on samaa, mutta taas vähän tarkempaa vain.
Yksinpeli hetkessä läpi ja massiivinen moninpeli niin kuin on muotia.
Ja sitten alkaa kyrpiä toi Halon ylistys, "historian suurin ja merkittävin viihdejulkaisu".
Tekijätkin ovat ylimielisiä.
Ja kaiken huipuksi pelissä joutuu kestämään sitä hemmetin hologrammi naista.

Minusta jopa Serious Sam on parempaa räiskintää.

Että aamen vain.

Äänestä

"joka ei halosta tykkää,ei tiedä peleistä mittään".

Äänestä

Kommentoi aloitusta


propelaaja. kirjoitti:

Täydellinen pettymys tämä uusi Halo3. Röpögrafiikkaa, pari uutta huonosti suunniteltua asetta ja kulkuvälinettä, kehno ja ennalta-arvattava juoni. Huoh. Harmillista. Mutta mitä voi odottaa keskinkertaisen pelitrilogian kolmannelta osalta - pelkkää kuraa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu