ekakerros on maanrajassa, eli ei parveketta?Mielellään sellaisella alueella, jossa on metsää ihan vieressä? Ulkokissojen takia muutto olisi mahdollinen vain rivitaloon, omakotitaloon tai tämmöiseen. Kiits, ja en kaipaa moralisointia kissoistani. Tiedän että rikon lakia ja vihastutan ihmisiä, mutta totuus nyt on se että sisäkissoja niistä ei enää tule.
Missä päin olisi
kerrostaloja, joissa
3849
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Koivuhaasta löytyy kyseisiä kerrostaloja . Metsääkin on ihan kivasti, riippuu vähän minkä kerrostalon valitsee. Siellä on useita.Kaupungin vuokra asuntoja joten sieltä kyselemään
pitääpä kysellä =). Kerrostalossa asuminenkin tulisi varmasti halvemmaksi kuin rivi/omakotitalossa. Eka kerros ja metsä lähellä ois just passeli. Voi kyllä olla että iäkkäät ihmiset ja vauvalliset menee edellä ihan tuon liikkuvuuden takia, ymmärettävää kylläkin ;).
rytimäellä on muutama kerrostalo jossa on tosi matalat ekan kerroksen parvekkeet,tutuilla kissat kulki sieltä..