Sieni ja mustikka aika alkaa olla parhaimmillaan mutta yksin ei tule lähdettyä metsään.
Jos jolla kulla oli 06:arealla kiinnostusta lähteä metsään esim sienestämään niin otahan yhteyksiä.
Vuosien kokemuksella vain syötävät noukitaan.
Arkisin olis päivät aikaa harrastella vaikka mitä;-)
Seuraa metsään
Satunnainen samoilija
5
626
Vastaukset
- mustikkakukko.
Mustikoita on jo kerätty muutama ämpärillinen mutta hyvässä seurassa muutama lisää takaa että vitamiineja riittää. Suolasienet on vielä poimimatta joten rupeen veteleen kumisaappaita jalkaan niin voidaan lähteä.
- väärin päin.
Harrastelu päivisin kyllä kiinnostaa, sienestys ja marjastelu ei. >:/
- metsään
haluat mennä nyt, näät sammalet myllätyt...
Enhän minä voi metsään lähteä, minähän oon mies - vastauskirjoitus
ei mene siihen väliin, johon sen tarkoitti
Ed kirjoittaja
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",175083Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1012311- 1351998
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee481868Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171660"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551266Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu113925Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää48841Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.303831Kaupungin yt
Honkolan tai hietaman koulu suljetaan. Säästölistalle on nostettu muun muassa Honkolan tai Hietaman koulun toiminnan l24654