Sairaalassa

Tuolla alempana on ketju jossa kyseltiin mitä mukaan sairaalakassiin. Kysyn saako sairaalasta vauvalle vaipat, näin oletan kun kukaan ei tuntunut ottavan vaippoja mukaan, entä ihorasvaa jos tarvitsee ymt.?
1441
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

sairaalasta saa vauvalle vaipat ja voiteet, niistä ei tarvitse itse huolehtia. ja vaatteet saa myös. mutta muista ottaa mukaan tai pyydä vauvan isää tuomaan kotiutumisvaatteet vauvalle ja itsellesi.
sanotaanko näin että kaikki mitä vauvaan liittyy, saa sairaalasta :D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


minttu 24 kirjoitti:

Tuolla alempana on ketju jossa kyseltiin mitä mukaan sairaalakassiin. Kysyn saako sairaalasta vauvalle vaipat, näin oletan kun kukaan ei tuntunut ottavan vaippoja mukaan, entä ihorasvaa jos tarvitsee ymt.?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu