miks

kävi näin

Miks sun piti kävellä elämääni? Miks sun piti katsoa ja hymyillä niin? Miks mun piti ihastua suhun? Miks sain sun nimen selville? Ja miks numerosi? Miks laitoin sulle viestiä ja miks sä vastasit? Miks mun oli niin ihana tekstata sun kanssa? Miks oli niin kiva puhua? Koska nyt odotan koko aika että kuulisin sinusta jotain. Ajattelen sinua jatkuvasti.

Nykyään vastaat kun jaksat ja minä riudun odotuksen tuskassa. Annoit minun olettaa että voidaan joskus pitää yhteyttä, mutta ei kai sen enenpää. En voi tehdä mitään ilman etten ajattelisi sinua. Parempi kun et olisi tullut sinä eräänä päivänä ja katsonut suoraan sydämeeni. Se ei voi unohtaa, vaikka minä yritänkin.

2

972

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pikkutyttösten

      tekstailu on.

      Ennen oli toisin. Seurusteltiin jos seurusteltiin, eikä nuoret likat uuvuttaneet nuoria miehiä sinkauttelemalla heille jatkuvalla syötöllä ääliömäisiä tekstareita.

      Aikuistukaa vähän, on helpompaa!

      • kohdalle.

        Sit tiedät miten helppoo se on.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      49
      3807
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      61
      3724
    3. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2851
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      52
      2589
    5. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      54
      1973
    6. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      21
      1739
    7. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      15
      1639
    8. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1503
    9. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      106
      1317
    10. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      180
      1261
    Aihe