on saanut ikäviä loisia, en tiedä mitä ötököitä ne ovat, sellaisia pienen pieniä valkoisia, aivan kuin pieniä hämähäkkejä jotka tekevät ohuen ohutta valkoista harsomaista seittiä. Amppeliruusuuni ne "tarttuivat" viime vuotisesta parveke mansikasta, joka minulla oli talvehtimassa kellarissa. Samaiset ötökät elivät viime kesänä mansikassani ja tappoivat kaikki muut kukkaset parvekkeelta ja tänä kesänä näköjään amppeliruusuni saa myös saman tuomion, olisiko jollain jotain pika-apua, etten menetä ruusua? (ihmetyttää myös, kuinka tämä ötökkä on talvehtinut myös kellarissa ja jälleen herännyt eloon..?)
Vastaukset 1
- hyvä olemassa
Ruusujen kanssa ährätessä malationi on pakko pitää varalla . Se auttaa ainakin melkein kaikkeen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791406
- 851273
- 1021023
- 48849
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40743Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83626Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..7586Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30556Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44522Mikä on vahvuutesi palstalla?
Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr111520