Hei!
Olen viimeisen kuukauden aikana miettinyt mikä minua vaivaa. Olen todella ärsyyntynyt, vihainen, vittuuntunut.. En jaksa mitään, talo sotkuinen, parisuhde ja perhe elämä kärsii, ihan pienikin asia ärsyttää.. huudan miehelle, tiuskin lapselle annan kissalle kyytiä.. Auttaako tähän mikään? ja mitä tämä on? kokemuksia? Olen päänsäry vuoksi ottanut panacodeja ja niiden vaikutuksen ajan pystyn olemaan mukava ja rauhallinen,, ja nyt niitäkin otan ihan pieneen kipuun, että edes hetken on hyvä olla! Ei jaksa!
mitä tämä on? onko teillä vastaavaa?
4
462
Vastaukset
- lähteä lääkärille
apua hakemaan.
- epa
sitä tässä itsekkin mietin että kannattaisiko.. että onko tämä jotenkin vakavaa, vai jotenkin omaa "tyhmyyttä"...?
- päivännouto
epa kirjoitti:
sitä tässä itsekkin mietin että kannattaisiko.. että onko tämä jotenkin vakavaa, vai jotenkin omaa "tyhmyyttä"...?
itseäsi, ei se johdu tyhmyydestä. Luulen, että elämässäsi on liian paljon hajottavia tekijöitä. Ei sinun pidä revetä kaikkeen, muuten stressi saa yliotteen. Vaikea sanoa diagnoosia tuntematta asiaa tarkemmin, mutta sinun kannattaisi mennä lääkäriin ja kertoa tuntemuksesi. Tsemppiä.
- miettiipi
Mihin vaivaan oot panacodia saanut ja kuin kauan käyttänyt? Sehän on reseptilääke.
Siihen codeiiniin saattaa aika äkkiä kehittyä riippuvuus (esim. parissa viikossa). Silloin ärtymys jne. voivat kieliä vieroitusoireista ts. elimistö kaipaa codeiinia.
Mene ihmeessä lääkäriin ja pyydä toista lääkettä päänsärkyyn. Samalla voit kertoa ärtymyksestäkin. Kantsii otattaa verikokeet ja kaikki, että syy pahaan oloon löytyy.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2614218Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653446Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541796Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251663Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2971430Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?132928Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235858en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115835Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18804