Hei!
Olen viimeisen kuukauden aikana miettinyt mikä minua vaivaa. Olen todella ärsyyntynyt, vihainen, vittuuntunut.. En jaksa mitään, talo sotkuinen, parisuhde ja perhe elämä kärsii, ihan pienikin asia ärsyttää.. huudan miehelle, tiuskin lapselle annan kissalle kyytiä.. Auttaako tähän mikään? ja mitä tämä on? kokemuksia? Olen päänsäry vuoksi ottanut panacodeja ja niiden vaikutuksen ajan pystyn olemaan mukava ja rauhallinen,, ja nyt niitäkin otan ihan pieneen kipuun, että edes hetken on hyvä olla! Ei jaksa!
mitä tämä on? onko teillä vastaavaa?
4
460
Vastaukset
- lähteä lääkärille
apua hakemaan.
- epa
sitä tässä itsekkin mietin että kannattaisiko.. että onko tämä jotenkin vakavaa, vai jotenkin omaa "tyhmyyttä"...?
- päivännouto
epa kirjoitti:
sitä tässä itsekkin mietin että kannattaisiko.. että onko tämä jotenkin vakavaa, vai jotenkin omaa "tyhmyyttä"...?
itseäsi, ei se johdu tyhmyydestä. Luulen, että elämässäsi on liian paljon hajottavia tekijöitä. Ei sinun pidä revetä kaikkeen, muuten stressi saa yliotteen. Vaikea sanoa diagnoosia tuntematta asiaa tarkemmin, mutta sinun kannattaisi mennä lääkäriin ja kertoa tuntemuksesi. Tsemppiä.
- miettiipi
Mihin vaivaan oot panacodia saanut ja kuin kauan käyttänyt? Sehän on reseptilääke.
Siihen codeiiniin saattaa aika äkkiä kehittyä riippuvuus (esim. parissa viikossa). Silloin ärtymys jne. voivat kieliä vieroitusoireista ts. elimistö kaipaa codeiinia.
Mene ihmeessä lääkäriin ja pyydä toista lääkettä päänsärkyyn. Samalla voit kertoa ärtymyksestäkin. Kantsii otattaa verikokeet ja kaikki, että syy pahaan oloon löytyy.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1852680Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061122- 73921
- 64921
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20810Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait239809Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka283767Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies88759Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22708