Kutittaa ja hieman punottaa. Mies katsoi ja sanoi että ihan kuin olisi hieman finnin tyylisiä valkoisia näppylöitä alapäässä. Onko syytä olla huolissaan? Neuvolassa vanhanaikainen 60-vuotias täti minulla eikä oikein uskalla kysyä... Onko muilla samaa? Nyt rv 36.
Tulehdus alapäässä?
2
474
Vastaukset
- rv 33
Moi!
Mulla oli samantyylisiä oireita ja pelästyinkin että kondylooma olisi iskenyt, vaikka koskaan ei ole ollut oireita tai papa-kokeissa mitään löydetty. Nuo valkoiset "näppylät" lähtivät kuitenkin irti ku vähän kynnellä rapsautti ja hiivahan minulla sitten oli. Kokkareet olivat vaan niin liimautuneet limakalvoihin että näyttivät näppyliltä. - Aapeliina
ei ole kyllä ollut..Hiivaa kyllä, mutta ei se kyllä ole näyttänyt "näppylöiltä" koskaan. Ja on ollut ihan emättimessä sisällä. kuulostaa ihan joltain sukupuoli taudilta. Kannattaa ehdottomasti mennä neuvolaan tai äitiyspolille näyttämään niitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",315222Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1412444- 1432141
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee541947Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171810"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!571327Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu1741132Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää72978Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.313889Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa172820