MITÄ MIELTÄ OLETTA TURUN BUSSI KUSKEISTA??
JA OLETEKO JUTTELUT JOIDENKIN KANSSA??
JA ONKO JÄÄNYT MIELEEN JOKU KUSKEISTA???
((( GALLUP ))
12
1016
Vastaukset
- Ja.
Montakin kuskia tunnen henkilökohtaisesti, voin sanoa että palvelu on ainakin Turun busseissa ollut aina sellaissta, että ei paremmasta väliä.
- Nimetön
itse käytän turussa paljon busseja ja yleensä kuskit on tosi mukavia. Kun käyttää paljon tiettyä linjaa niin kuskeista on tullut ns. hyvän päivän tuttuja.
- Turkulainen80
Mukavia kuskeja on aina ollut, ei siis ainakaan valittamista:)
- osunut
ainakin usein yrmeitä kuskeja,naiskuskit ja ulkomaalaiset kuskit ovat iloisia ja ystävällisiä.
- sori vaan
osunut kirjoitti:
ainakin usein yrmeitä kuskeja,naiskuskit ja ulkomaalaiset kuskit ovat iloisia ja ystävällisiä.
täytyy tosiaan todeta että Olavin harmiksi mutut voittaa valkolaiset 6-1 kun puhutaan hyvistä bussikuskeista. Näin se vaan on.
- Lainkuuliainen
Busseissa puhelu kuljettajan kanssa ajon aikana on kielletty. Pysäkiltä autoon noustessani olen toivottanut hyvät päivät, poistuessani taas kiitokset kyydistä. Mitähän siitäkin tulisi jos kaikki maatkustajat alkaisivat höpistä kilpaa kuljettajien kaa. Eikö koko matkan kestävän kännykkälörpöttelyn jo pitäisi riittää lääkkeeksi vakavampaankin puheripuliin?
- Nimetön
Keski- tai takaovesta poistuttaessa on vaikea kiitellä kuskia. Kaksi vaihtoehtoa siis. Joko olet hörhö joka huutelee kaukaa kuskille kiitoksia tai sitten poistut virheellisesti etuovesta.
- tulossa pian
Nimetön kirjoitti:
Keski- tai takaovesta poistuttaessa on vaikea kiitellä kuskia. Kaksi vaihtoehtoa siis. Joko olet hörhö joka huutelee kaukaa kuskille kiitoksia tai sitten poistut virheellisesti etuovesta.
Aloite jätetty lautakuntaan, jossa esitetään kuljettajien työtehtäviin sellaisen lisäyksen, jossa kuljettaja tulee jokaisella pysäkillä keski- ja takaoville kuuntelemaan kiitokset. Silloin niitä ei tarvitse huutaa ja näin välttyy hörhön leimalta. Eikö olekin nerokasta?
- Alien-8
tunnen "siviilissäkin".Sympaattisia tyyppejä.
Kumpikin ajaa No 18 bussia. - SerpeNTiina
"puhelu kuljettajan kanssa kielletty"?
En kyllä ole aikoihin nähnyt mitään sellaisia lappuja.
Olen vakituinen bussien käyttäjä.
Tunnen monta turkulaista kuskia,eri värisiä ihmisiä.
Kyllä se on matkustajastakin kiinni miten bussikuski suhtautuu.
Itselläni on vain pelkkiä mukaviva bussikuskituttuja siviilissä ja töissä.
Yhtä 8n kuskia olen kaipaillut,liekö lomilla?- kaipatko minua?
moi tiina kaipatko minua olen turun nuorin bussikuski oon vasta 23 w ja ulkomaalainen olen ter.dösäkuski!!!
- ei kiitos
Jos sen laulavan kuskin kyytiin joutuisin, hyppäisin kyllä ulos vaikka vauhdissa!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2614206Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653435Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541792Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251657Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2971424Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?132925Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235856en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115828Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe17797