viisaammat kertokaa mulle :D olen tumpelo

eli omistan dvd kotiteatterin ja taulu tv jossa on hdliitännät ja ostin tänään hdm piuhan ja laitoin sen tvhen ja dvdlaitteeseen en kyllä huomaa mitään eroa sitten viellä voiko scart liitin olla tvssä ja dvdssä samaan aikaan kun on toi hdpiuha :D
1367
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Voi olla että tulee vielä Scartin kautta.

Varmista että valitset oikean AV tulon TV:stä kun käytät HDMI:tä, se ei nimittäin välttämättä (perus HDMI) tapahdu automaattisesti kuten Scartin kanssa DVD päälle laiton yhteydessä.

Tietenkin tuplavarmistus on että otat scartin irti vaikka TV:n päästä jos saat DVD:n kuvan ruutuun on oikea AV tulo valittu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


peotptep kirjoitti:

eli omistan dvd kotiteatterin ja taulu tv jossa on hdliitännät ja ostin tänään hdm piuhan ja laitoin sen tvhen ja dvdlaitteeseen en kyllä huomaa mitään eroa sitten viellä voiko scart liitin olla tvssä ja dvdssä samaan aikaan kun on toi hdpiuha :D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu